Yaraları sarmaya yardımcı oluyorlar

Yaraları sarmaya yardımcı oluyorlar

Yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerinin umudu haline gelen Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği yangının ilk saatlerinden itibaren bir tır içme suyu ile Manavgat’a ulaşmıştı. Kahramanlara su dağıtan ekip, belirledikleri eksikleri tamamlayarak bu haftada bölgeye çıkarma yaptı.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yardıma muhtaç ve afet bölgeleri için için hızlı bir aksiyon alan Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği, yangının ilk anlarında Kahramanmaraş’ta organize olarak kısa süre içerisinde bir tır içme suyunu Manavgat’a yangın bölgesine ulaştırmıştı. Gönüllü ekipler ve Yönetim Kurulu tarafından küçük arabalarla yangın yerlerine kadar içme suyunu ulaştıran ekipler, su dağıtımının ardından tespit ettikleri ve bölgenin ihtiyaçlarını temin ederek tekrar Manavgat’a çıkarma yaptı.

Arakan’daki zulümden kaçarak Bangladeş’e sığınan ve yokluk içerisinde yaşam mücadelesi veren Arakanlı Müslümanlar için içme suyu kuyu çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği,  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlarda mağdur olan halk için kısa sürede çalışmalarına başlayarak dev organizeye imza attı. Kısa süre içerisinde topladığı yardım kolileriyle hafta sonu yangın bölgesi Antalya’nın Manavgat ilçesine hareket etti.

Dünyayı İyilik Kurtaracak Platformu ile birlikte düzenlediği kampanya sonucu kısa sürede içerisinde, giyecek, gıda, mutfak eşyaları gibi bölgenin ihtiyaçlarını toplayarak hafta sonunu Manavgat’ta yangın mağdurlarına dağıtım yaparak geçiren Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cuma Demirdelen; “Gönül Elçisi olarak biz büyük bir aileyiz. Allah tüm bağışçılarımızdan ve bağışları fedakârca görev yaparak yerine ulaştıran gönüllülerimizden ve yönetimimizden razı olsun. Her birey görevini fazlasıyla yapıyor ve bundan insanlık olarak mutluluk duyuyoruz.

 Afrika’da bir lokma ekmeğe muhtaç, bir damla suya muhtaç insanlarımız için var gücümüzle çalışırken, yangında mağdur olan kardeşlerimiz için de olağan üstü çaba harcıyoruz. Yangının başlamasıyla Muğla’da şehit olan Şahin Akdemir kardeşimizin görevini devir aldık ve bir tır su ile yola çıkarak Manavgat’taki kardeşlerimize dağıttık. Su dağıtımı yaparken bir taraftan da bölgedeki ihtiyaçları tespit ettik. Öncelikle devletimiz tüm mağdur insanlarımızla ilgileniyor fakat biz de çorbaya ne katabiliriz çalışmasıyla bölgedeki eksikleri tamamlamak için çalışma yaptık.

Bölgede bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçları hangi yöndeyse teslim ettik. Kısa sürede yapılan çalışmaya destek veren tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun, her zaman arkamızda desteklerini esirgemediler. Bölgedeki mağdur insanlarımızla sohbet ettik, yardımları dağıttığımız vatandaşlarımızdan gelen tebrik ve teşekkür yaptığımız için kutsallığını bir kez daha gösterdi. Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak yetiştiğimiz kadar nerede bir mağdur varsa, ihtiyaç sahibi varsa yanlarında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi