BU KATLİAMA SESSİZ KALINAMAZ

BU KATLİAMA SESSİZ KALINAMAZ

Hukukçular Derneği Kahramanmaraş İl Temsilcisi Av Celal Kara, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının son bulması için dünya kamuoyuna çağrıda bulundu. Kara, İsrail zulmüyle onlarca sivilin katledildiğini ifade ederek, yüzlercesinin de yaralandığına dikkat çekti.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin’e yönelik saldırıların planlı bir şekilde gerçekleştiğini belirten Kara, Filistin topraklarının 1948 yılından bu yana İsrail terör devletinin işgali altında olduğunu söyledi.

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da ramazan ayının başlangıcında İsrail terör devletinin, Filistin halkına saldırmaktan geri durmadığını ifade eden Kara, bu saldırıların son bulması adına dünya kamuoyuna çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Nitekim Ramazan ayının son cuması olan 7 Mayıs günü Mescidi Aksa’da namaz kılmak üzere toplanan sivillere orantısız güç kullanarak saldırmıştır. İsrail terör devleti saldırılarına Gazze’de devam etmiş ve bu saldırılarda 41’i çocuk ve 23’ü kadın olmak üzere 145 sivil Filistinli şehit olmuş bin 100 kişi ise yaralanmıştır. İsrail terör devleti Filistinli kardeşlerimizin haklarını uluslararası hukuk ilkelerini çiğneyerek gasp etmektedir ve biz bu gidişata bir dur demedikçe gasp etmeye devam edecektir. Hukukçular olarak bu hak gaspına ve hukuksuz saldırılara karşı üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız. Bu nedenle tam şu anda İstanbul, Kudüs, Cenevre, Londra ve New York başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde bulunan hukukçular olarak tüm insanlığın vicdanı adına Filistin halkının sesini duymak ve duyurmak için toplanmış bulunmaktayız. Bizler Hukukçular Derneği ve vicdan sahibi hukukçular olarak, İsrail terör devletinin saldırılarını lanetliyor ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve yargı mercilerine başvuruda bulunarak taleplerimizin yerine getirilmesi için sürecin takipçi olacağımızı taahhüt ediyoruz.”

İSRAİL TERÖRÜNE SON VERİN

Vicdan sahibi Hristiyan ve Yahudileri bu katliama sessiz kalmamaya çağıran Kara, “Bizler hakkın ve adaletin savunucusu avukatlar olarak tüm uluslararası örgütleri ve vicdan sahibi Hristiyan ve Yahudileri aşağıda sıraladığımız çağrılarımızın gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz.” Dedi.

Kara, o maddeleri şu şekilde sıraladı:

1-İsrail terör devleti hukuksuz ve insanlık dışı saldırılarına derhal son vermelidir.

2-İsrail terör devletinin Şeyh Cerrah bölgesi başta olmak üzere Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin mülkiyet haklarına karşı gerçekleştirmiş olduğu haksız ve hukuksuz saldırıları ve işgali sona erdirilmelidir.

3-İsrail terör devleti Gazze’ye uyguladığı hukuksuz ablukayı derhal kaldırmalıdır.

4-Filistin halkına karşı savaş, soykırım ve insanlığa karşı suç işlemekte olan İsrailli yetkililer uluslararası ceza mahkemesinde yargılanmalıdır.

5-Bu suçlar yeryüzünde işlenmiş en ciddi ve ağır suçlardan olup dünya barış ve güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle BM güvenlik konseyi İsrail terör devlerine karşı yaptırım uygulamalıdır.

6-İsrail terör devletinin 2010 yılında abluka altındaki Gazze’ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisindeki 10 Türk vatandaşının şehit olmasıyla sonuçlanan saldırısı nedeniyle İsrailli yetkililer hakkında ülkemizde başlatılmış olan ceza yargılamasına devam edilmelidir.

7-Dünya üzerinde sayısı bir buçuk milyarı aşan tüm Müslüman halkları üzerindeki ölü toprağını atmalı, Filistin meselesi hakkında kayıtsız şartsız tek vücut tek ses olmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi