Başkan Mahçiçek’ten 19 Mayıs’ta Anlamlı Etkinlik

Başkan Mahçiçek’ten 19 Mayıs’ta Anlamlı Etkinlik

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla EXPO 2023 Rekreasyon alanında gençlerle buluştu. “Bu anlamlı günde gençlerimizle farklı bir etkinlik yaptık ve EXPO alanımızda kendi elleriyle diktikleri ağaçları olsun istedik” diyen Başkan Mahçiçek, programa katılan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Sinan Ak ve AK Gençliğe teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Gençlerle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Başkan Mahçiçek, fidan dikiminin ardından EXPO alanında mini bir gezi yaparak EXPO 2023 Kahramanmaraş projesini gençlere anlattı.

Fidan dikiminin ardından konuşma yapan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara şu ifadelere yer verdi.

“Öncelikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Belediye Başkanımıza Gençlik Kollarımızı burada ağırladığı için teşekkür ediyoruz. Gençlerimizle dikilen fidanlar bizim için kıymetli. Bu yüzden bu anlamlı günde güzel kardeşlerimizle birlikte burada bu organizasyonu yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Expo 2023 Kahramanmaraş için çok önemli. Burası çok büyük bir alan. Daha önce de Expo alanının farklı yerlerine fidan dikmiştik. Bugün yine aynı şekilde bu organizasyona şahitlik ettik. Belediye Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah 2023 yılında burada bu fidanların büyüdüğünü de görürüz.”

AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Sinan Ak ise şu şekilde konuştu.

“Öncelikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Hanefi Başkanımızla bir fidan dikimi programı gerçekleştirdik. Biliyoruz ki fidanlar bizim geleceğimiz. Bunu Expo alanında yapmamızın sebebi de biliyorsunuz ki yaklaşık 2 milyonu aşkın kişi şehrimize gelecek. Expo şehrimizin vizyon projelerinden bir tanesi. Hanefi Başkanımıza hem ülkemizin hem de şehrimizin gençliğine yatırım yaptığı için çok teşekkür ediyorum.”

Başkan Mahçiçek ise gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü.

“Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurar, bu Cumhuriyetin bir sahibi olması gerektiğini düşünür ve Cumhuriyeti de gençlerimize emanet eder. Bizim güzel gençliğimiz bugün kendilerine emanet edilen Cumhuriyetin, layıkıyla bilincinde olduğunu ve inşallah sonsuza kadar da bu emaneti koruyacaklarını, çok daha iyi noktalara taşıyacaklarını göstermiş oldular. Biz bugünü daha da anlamlı hale getirebilmek için Onikişubat İlçe Başkanımızla, Onikişubat Gençlik Teşkilatımızla beraber böyle bir etkinlik düzenleyelim istedik. Expo’muzun ana teması olan ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ bağlamında arkadaşlarımızla beraber buralara ağaçlar diktik. Hepimizin burada bir dikili ağacı olacak. Belki de Kahramanmaraşımızın bugüne kadar yakalayabildiği en önemli proje olan Expo’da arkadaşlarımızla birlikteyiz. Bu güzel gençlik, inşallah bu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklar. Bu ülkenin gelişmesi, büyümesi, kalkınması, güçlü bir Türkiye olması için bütün güçleriyle çalışacaklar. Ben inanıyorum ki, bizlerden sonra da Cumhuriyeti çok daha iyi noktalar taşıyacaklar. Bu ülkeyi de uluslararası alanda çok daha güzel yerlere taşıyacaklar. Bugünkü etkinliğimizi beraber düzenledik. İlçe başkanımız, gençlik kolları başkanımız, hanımefendi, beyefendi kardeşlerimiz teşrifleriyle bizleri onurlandırdılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Sinan Ak, Başkan Mahçiçek ve AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara’ya Geleceğe Nefes projesi kapsamında kendi adlarına 10’ar tane fidan sahiplendiklerini ve sertifikalarını takdim etti.

Gençlerle yapılan röportajda, Kahramanmaraş’ta böyle dev bir projenin yapılmasından dolayı memnun olduklarını ve alanda yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi aldıktan sonra çok etkilendiklerini belirttiler.

Başkan Mahçiçek gençlerle öğle yemeği yedi. İyi dilek ve temennilerle, çekilen hatıra fotoğrafları sonrası program noktalandı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi