ÖNSEN KÖPRÜSÜ’NÜN TEMELİ ATILDI « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

ÖNSEN KÖPRÜSÜ’NÜN TEMELİ ATILDI

Bu haber 19 Haziran 2021 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖNSEN KÖPRÜS’ÜNÜN TEMELİ ATILDI

Kahramanmaraş’ın güney kısmında yer alan Önsen- Kurtlar tarafına giden geçiş yolu 12 km kısalacak.   210 metre uzunluğunda köprü ve yaklaşık 4 km bağlantı yolu ile Şehrin karşı tarafına geçişler kısalacak.  Önsen Kurtlar tarafı yeni yerleşim alanları olacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin “Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları” projesinin temeli atıldı yıl sonunda tamamlanarak hizmete girecek. Törende konuşan, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün çabaları sonucunda Kahramanmaraş’a önemli bir yatırım daha gerçekleştirildi. Kahramanmaraş’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Temel atma törenine AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi  Ömer Faruk Coşkun, Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Afşin belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Andırın belediye Başkanı Ahmet Doğan  İl Başkanı Fırat Görgel, Ak parti onikşubat ilçe Başkanı Mücahit Kara, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gül Çitil Okur, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Temel atma Töreninde konuşan Ak Parti TBMM Başkan vekili Mahir Ünal şunları belirtti; “  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve vizyonuyla Türkiye 2002’den bu yana önemli bir aşama kaydetti. Yerel yönetimlerin pandeminin zorluklarına rağmen tıpkı Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları projesinde olduğu gibi dev yatırımlar hayata geçirebilmesi bu istikrarlı siyasi iradenin sayesinde olmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’ün çabaları sonucunda Kahramanmaraş’ımıza önemli bir yatırım daha gerçekleştirildi. Daha niceleri de inşallah gerçekleştirilecektir. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ise; “Hayırda ve hizmette yarışın en güzel örneklerinden birini görüyoruz. Şehrimizin önemli bir ihtiyacı karşılanmış oldu. Ben bu projenin planlanmasında emeği geçen Önceki dönem Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a da teşekkür etmek istiyorum.  Bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı da Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada şöyle konuştu; “Bilindiği üzere Büyükşehir Belediyemiz tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolları’nın yapımına başlandı. Bugün de burada bu güzel hizmetin başlangıcına şahitlik ediyoruz. İnşallah temeli atılan Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu Projesi sayesinde bu yol 12 kilometreye düşecek ve vatandaşlarımız hem zamandan hem de yakıttan tasarruf etmiş olacaklar. Bu vesile ile bu güzel hizmetin ilimize kazandırılması için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Hemşerilerimizin beklediği, şehrimizin karşı yakasını şehir merkezine bağlayan ve 22 kilometrelik yolu 10 kilometre indiren Önsen Köprüsü ve Bağlantı Yolu projesinin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde paydaşlarımızla bir araya gelerek şehrimizin sorunlarını masaya yatırdık. İhtiyaçlar sınırsız, kaynaklar ise sınırlıdır. Bizlerde talepleri öncelik sırasına koyarak sınırlı kaynaklarla gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tabi bir taraftan talepleri yerine getirirken diğer taraftan belediyemizin mali yapısını iyileştirmeye çalışıyoruz. Pandemi döneminde gelirlerimizin azalmasına rağmen söz verdiğimiz tüm yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kırsal ve şehir bölgelerinin ihtiyaçları her zaman farklıdır. Ancak bizler bu gruplar arasında denge sağlamayı ve her yere eşit miktarda hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Hamdolsun 2 yıl içerisinde söz verdiğimiz bütün yolları yüzde doksanın üzerinde yerine getirdik. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Kahramanmaraş’ımıza 300 Milyon TL’lik yatırım hayata geçirdik. Bu yıl içerisinde ise şehrimize 600 Milyon TL değerinde yatırımı hayata geçireceğiz” dedi.

GÜNGÖR; TEKKE’DE EN FAZLA 4 KATLI KENTSEL SÖNÜŞÜM BİNALARI YILSONUNA KADAR YÜKSELECEK”

Güngör; “Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında Tekke (Yusuflar) Mahallemizdeki çalışmaları TOKİ üstlendi ve çalışmalarımız devam ediyor. Tekke’de tarihi dokuya uyumlu ve 4 katı geçmeyecek konutlar yılsonuna kadar yükselmiş olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak Saçaklızade’de başlattığımız 100 konutluk kentsel dönüşüm projesini tamamladık. İnşallah bir ay içerisinde evleri hak sahiplerine teslim edeceğiz.

Kurtlar’da da konutlarımızı inşallah önümüzdeki yılbaşında hak sahiplerine teslim edeceğiz. Burada hak sahiplerimiz hiç tereddüt yaşamasın. Hepsinin haklarını fazlasıyla vereceğiz ve hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bu projeler birbiriyle ilişkili. Konutlarımız yollarıyla ve diğer hizmetleriyle birlikte yapılıyor. Hizmette de dönüşüm yaşanıyor. Kahramanmaraş’ımızda turizmin gelişmesi ve ziyaretçi sayısının artması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yedikuyular Kayak Merkezi’ne bu yıl içerisinde 35 bungalov evi ve bedesten çarşı kazandırdık. Bölgeye inşa ettiğimiz otelde ise son aşamaya geldik. Bölgenin en ulaşılabilir ve konforlu mekânı olan Yedikuyular’da bu yıl içerisinde 500 bin misafirimizi ağırlamayı hedefliyoruz. Kahramanmaraş’ın bir diğer turizm alanlarından Ali Kayası’nda ise seyir cam terası projemiz var. İnşallah oraya ulaşımı sağlayan yolu ve cam seyir terasını inşa ederek turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz. Ali Kayası’na hem tepeden hem de karayolu ile ulaşımı sağlayan projeler inşa edeceğiz. Ayrıca bölgemizin turistik alanlarından olan Yeşilgöz’de de yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Yeşilgöz’e ulaşım sağlayan yollarda da yenileme çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah orasının da şehrimize sağladığı katma değeri artıracağız. Kahramanmaraş’ımıza kazandıracağımız bir diğer proje ise Kılavuzlu Millet Bahçesi olacak. Burada çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kılavuzlu, 300 dönümlük alanıyla Kahramanmaraş’ımızın en büyük parkı olacak. İnşallah oranın da teslimatını Ekim ayında yapacağız.  Önsen Köprümüz ve bağlantı yolumuz Kahramanmaraş’a hayırlı olsun” dedi.

Temel atma töreninin ardından, TBMM Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Milletvekili İmran Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kurtlar Mahallesi’nde devam eden TOKİ Konutlarında incelemelerde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.