TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ

TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ
TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİTürkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projelerden birisi olan ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi...

TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projelerden birisi olan ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi ile ilçedeki öğrencilerin okuma ve yazma kültürünün geliştirmesi amaçlanıyor.

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; “ Dijital platformların arttığı günümüzde öğrencilerimizin kitaba dokunmasını, okuma alışkanlıklarını geliştirmesini ve hayal dünyalarını zenginleştirmelerini önemsiyoruz. Projemizin öğrencilerimizin düşüncelerini ifade etme becerilerine, duygu, düşünce ve gözlem yeteneklerine, Türkçeyi ve yazım kurallarını geliştirmelerine katkı sağlamasını umuyoruz" dedi.

 Aydoğan; “Eskiden mektup, tebrik kartları yazarak kendi duygularımızı ifade etme imkânlarımız olurdu. Dijital çağla birlikte bu iletişim araçlarına olan ilginin azaldığı görülmektedir. Bu dönemde yazarak bu özelliklerimizin yeniden ortaya çıkarılmasına çalışıyoruz. Testlerle dolu bir eğitim sürecinin sonunda çocuklarımızın ve gençlerimizin yazma yeteneklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yazmanın okumakla ilişkili olduğu düşünüldüğünde, çok okumak yazmayı geliştirir düşüncesiyle öğrencilerimize yeni bir anlayış kazandırmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.