SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu: “doktorluk Öyle Kutsal Bir Meslek Ki Dokunduğunuz Her Kişiye Bir Can, Bir Hayat Umudu Veriyorsunuz”

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı

SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Zeki Konukoğlu: “mezunlarımızın Başarıları İle Her Zaman Gurur Duyacağız”

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu: “doktorluk Öyle Kutsal Bir Meslek Ki Dokunduğunuz Her Kişiye Bir Can, Bir Hayat Umudu Veriyorsunuz”

Rektör Prof. Dr. Dağlı: “size Verdiğimiz Bilgi Ve Donanımla Meslek Hayatınızda Önemli Başarılar Elde Edeceksiniz”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akkın: “verilen Emeklerin Yerini Bulduğunu Görmek Bizleri Çok Gururlandırıyor”

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2023- 2024 akademik döneminde 79 öğrenci, diploma ve yemin töreniyle mezuniyet sevinci yaşadı.

Mütevelli Heyeti Başkanı Zeki Konukoğlu, mezunlara ve ailelerine ilettiği tebrik mesajında; mezuniyet coşkusunu yürekten yaşadığını belirterek, mezunlara mesleki ve özel hayatlarında başarılar diledi.

Mezunların elde edecekleri başarılar ile her zaman gurur duyacaklarının altını çizen Konukoğlu, evlatları için her türlü fedakarlığı karşılıksız bir şekilde yapan ailelere de tebriklerini iletti.

Konukoğlu, “Ailemizin kurduğu Sani Konukoğlu Vakfı tarafından ülkemize kazandırılan üniversitemizle, Türkiye’de sağlık standartlarının yükselmesine katkı sağlamak ve geleceğin nitelikli sağlık profesyonellerini yetiştirmek amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı azimle sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek mesajını sonlandırdı. 

ADİL SANİ KONUKOĞLU

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı konuşmada, “Doktorluk öyle kutsal bir meslek ki dokunduğunuz her kişiye bir can, bir hayat umudu veriyorsunuz” dedi.

SANKO Holding’in120’nci yılını kutladıkları bir yılda tıp fakültesi öğrencilerini mezun etmenin kendileri için ayrı bir gurur olduğunu ifade eden Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli öğrenciler, eğitim hayatınız boyunca hocalarınız sizlere tıbbın en ince detaylarını öğretmek için mücadele verdi. Bundan sonraki yolculuğunuzda hocalarınız öğrettiğini hayata geçirip daha ileriye taşımak sizlerin başarısına bağlı. Ailelerinizin size verdiği emeği hiçbir zaman unutmayın. Doğduğunuz andan itibaren hep yanınızda oldular ve bugünlere getirebilmek için fedakarlıklara katlandılar. Bunu asla aklınızda çıkartmayın.

Bundan sonra karşınıza çıkacak insanlar, anne-babalarınıza değer verdiğiniz kadar değer vermeniz gereken hastalarınızdır. Hastalarınıza eğer anne-baba ve aile bireylerinize davrandığınız gibi hassasiyetle davranırsanız gönüllere taht kuran birer doktor olursunuz. Sizleri kutluyorum. Yaşamınız boyunca mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gelecek temenni ediyor, başarılar diliyorum.”

PROF. DR. GÜNER DAĞLI

Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı da konuşmasında üniversitenin üstlendiği misyon çerçevesinde, Gaziantep ve Türkiye’nin kalkınması amacıyla, üretken, yenilikçi, bilgisi ve özgüveni ile üstleneceği sorumlulukları başarıyla yerine getirecek, etik değerler kapsamında araştırma yaparak evrensel bilgi üretimine katkı sağlayan bireyler yetiştirmek olduğuna vurgu yaptı.

“Size verdiğimiz bilgi ve donanımla meslek hayatınızda önemli başarılar elde edeceksiniz” diyen Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Artık eğitim yuvanızda öğrendiğiniz bilimin ışığını ve sahip olduğunuz vizyonu önce vatanınız ve milletiniz sonra da yapacağınız bilimsel yayınlarla tüm dünya ile paylaşacağınız zaman geldi. Eğitiminiz süresince sizlere öğretilen insanlığa hizmet felsefesi ve faydalı olmak sorumluluğunu aklınızdan çıkarmayacağınıza eminim.

Bu eğitim yolculuğunda; ilk günkü prensiplerimizin ışığında öğrencilerimiz ile yetkin akademik ve idari kadromuz sayesinde her yıl başarı çıtamızı yükselterek gerek bilimsel gerekse sosyal açıdan göğsümüzü kabartan pek çok proje ve başarıya imza attık.”

Prof. Dr. Dağlı, “Sizler başarıdan başarıya koşarken SANKO Üniversitesi Ailesi olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanınızda olacağız. Sevgili çocuklarım hepinizi gönülden kutluyorum. Yolunuz, bahtınız açık, başarınız daim olsun” diye konuştu.

PROF. DR. SALİH MURAT AKKIN

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın da konuşmasında, “Verilen emeklerin yerini bulduğunu görmek hocalar olarak bizleri mutlu ediyor” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Öncelikli hedeflerinin bulundukları çıta yüksekliğini korumak ve ardından birincilik olduğunun altını çizen Prof. Dr. Akkın, “Bu amaçla kuruluş misyonumuz doğrultusunda baştan beri ortaya koyduğumuz ilkeler çerçevesinde verdiğimiz eğitimin kalitesini el birliği ile sürekli yukarıya taşımaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu yıl fakültemizden 79 genç hekimimizi daha mezun etmemizin sevincini yaşıyoruz” diyen Prof. Dr. Akkın, mezuniyet coşkusu yaşayan öğrencilerine şöyle seslendi:

“Aslında bu bir veda anı değil! Sizler, SANKO Tıp ekolünün etkin birer paydaşısınız. Mesleğin getirdiği gelenekle her zaman öğrencimiz hekimler olarak bizleri gururlandıracaksınız ve bizler de hocalarınız olarak her zaman yanınızda olacağız.

Vatan toprağımızın çeşitli noktalarında mesleğinizi başarıyla uygularken ‘Benim manevi mirasım ilim ve akıldır’ diyen Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yolda ilerleyeceğinizden kuşkumuz yok. Tıp biliminin ışığı ve hekimlik sanatının ışıltısı yolunuzu aydınlatsın, mutluluk ve başarı sizlerle olsun sevgili meslektaşlarım.”

Konuşmaların ardından dereceye giren fakülte birincisi Dr. Dilanur Özveri, fakülte ikincisi Dr. Saadet Simay Şener ve fakülte üçüncüsü Dr. Sena Sevengül’e hediye, plaket ve diplomaları takdim edildi.

Fakülte birincisi Dr. Dilanur Özveri’nin kütüğe isim çakması ve mezunlar adına konuşmasının ardından öğrencilere diploma takdimiyle devam eden tören, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın’ın mezuniyet pastası kesmesi, mezunlara hekimlik andını okutması ve kep atmayla son buldu.

KATILIMCILAR

Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen törene; SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hakan Aslansoy, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin, SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri Dr. İbrahim Konukoğlu, İhsan Akyol, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Metin Bayram, Genel Sekreter Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Kent Konseyi Onursal Başkanı Dr. Samet Bayrak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Erkan Aktaşgül, Gaziantep-Kilis Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ferudun Işık, Cengiz Gökçek Kadın, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatma Coşkun, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serdar Türkmen, SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Pasinlioğlu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Lisansüstü Eğitim Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu, SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, SANKO Üniversitesi Hastanesi Mesul Müdürü Dr. Mehmet Subaşı, SANKO Holding şirket yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.