ÖZEL SULAR VATAN HASTANESİ ”SAĞLIK ELLERİMİZDE” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu !

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

ÖZEL SULAR VATAN HASTANESİ ”SAĞLIK ELLERİMİZDE” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Bu haber 07 Mayıs 2022 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖZEL SULAR VATAN HASTANESİ  ”SAĞLIK ELLERİMİZDE” ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Özel Sular Vatan Hastanesi 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’ne dikkat çekmek adına Özel Akıl Küpü Kreş ve Gündüz Bakım evi öğrencilerine ”Sağlık Ellerimizde” etkinliği düzenledi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 5 Mayıs günü “Dünya El Hijyeni Günü’’ olarak kabul edilmiş ve ‘temiz bakım, güvenli bakımdır’ sloganı ile sağlık çalışanlarının El Hijyeni konusunda bilgi ve farkındalıklarının artırılması hedeflenmiştir.

‘MUTLAKA SUYA VE SABUNA DOKUNALIM’

Özel Sular Vatan Hastanesi eğitim ve enfeksiyon hemşiresi Gamze Nur Akkurt, etkinlikte yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.  Akkurt, Bugün Dünya 5 Mayıs El Hijyeni günü eğitim temelden başlar diyerek Özel Akıl Küpü Kreş ve Gündüz Bakım evi öğrencilerine el hijyeni hakkında eğitim verdik. Malumunuz tüm dünya üzerinde etkili olan COVID-19 sonrası bir çok hijyen yönteminin daha çok üzerinde durulup dikkat edilmesi gerektiği ve birçok hastalığın taşıyıcısının ellerimiz olması nedeni ile bizde bugün Özel Sular Vatan hastanesi olarak el hijyeni eğitimine değinmek istedik. El hijyenini gerektiren her durumda sloganımızı unutmayalım mutlaka suya ve sabuna dokunalım. ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.