Göksun Cazibe Merkezi Oldu”

Göksun Cazibe Merkezi Oldu”
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GüngörGöksun Cazibe Merkezi Oldu”BEKİR DOĞANGÖKSUN/  Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi , bir dizi inceleme yapan ve ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör

Göksun Cazibe Merkezi Oldu”

BEKİR DOĞAN

GÖKSUN/  Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi , bir dizi inceleme yapan ve ziyarette bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör , “ Edebiyat yolu tünelleri ile yaylacı ve yatırımcıların Cazibe merkezi konumuna geldiğini,” söyledi.

     Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Göksun’umuza toplamda 70 Milyon TL’lik yatırım yaptık. 125 kilometre sıcak asfalt ve 62 bin metrekare parke çalışması gerçekleştirdik. Çardak Soğuk Hava Deposu ile Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi’ni tamamladık. Mahallelerimize 2 köprü inşa ettik. 90 kilometrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı oluşturduk. Yapımına başladığımız Göksun Meydanı ve itfaiye binasını da kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun a gelişinde  Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından karşılandı..

      Baba vatanı olan Göksun ilçesinde yoğun bir ziyaret gerçekleştirdi.

      Canlı Hayvan Borsası incelendi. İlçedeki muhtarlarla yıl içinde yapılan yatırımlar ve mahallelerdeki genel ihtiyaçların masaya yatırıldığı toplantının ardından, vatandaşlarla bir araya gelindi. Esnaf ziyareti yaptı.. Göksun Şoförler Odası, Ziraat Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaretleriyle devam eden programda heyet, Minik Eller Akademisi’nde eğitim alan çocuklarla bir araya geldi. Arslanbey Millet Konağı ve Göksun Kent Meydanı projelerinin de incelendiği program, Göksun Belediyesi ziyaretiyle noktalandı.

     GÖKSUN CAZİBE MERKEZİ

     Kahramanmaraş Göksun yolu tünellerinin açılması ile günlük 23 bin aracın bu yolu kullanması, Mehmet Bey, Tomarza arasındaki yolun yapılması ile Kahramanmaraş Kayseri, Ankara, İstanbul yolu 40 km. daha kısalacak olması Göksun cazibe merkezi konumuna getiriyor, bu sebeple Edebiyat Yolu ile birlikte ilçedeki ulaşım ağının önemli ölçüde iyileştiğine dikkat çeken Başkan Güngör, “tamamlamayı hedefliyoruz. Katma değeri olan meyve üretimleriyle, turizm Göksun’umuza Türkiye örnek bir üretim merkezi olacak.

Yatırımlar İlçenin Çehresini Değiştirdi

      Başkanı Hayrettin Güngör, “Her ilçemizin kendine has önemli ürünleri var. Göksun’umuzda da elma üretiminin katma değerini artırabilmek için DOĞAKA işbirliğiyle 7 Milyon TL’lik Soğuk Hava Depomuzu hizmete açtık. Hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Tamamladığımız bir diğer tesisimiz Arslanbey Millet Konağı ve Bahçesi ise ilçemizde önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Öte yandan ilçe merkezimizin çehresini değiştirecek bir meydan çalışması da gerçekleştiriyoruz” cümlelerini kullandı.

Göksun’dan Teşekkür

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ise program sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte güzel programlar yaptık. Başkanımıza hem diğer alanlardaki yapmış olduğu hizmetlerden ve yatırımlardan dolayı hem de ilçemize kazandırılan Millet Konağı’ndan dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Yerel yönetimlerimiz bu milletin her türlü hizmetini karşılamaya muktedirdir. Allah'ın izniyle hükümetimizin gücüyle biz bunu yapacağız. Başkanımız bugün tam gününü diğer ilçelerde olduğu gibi bizlere ayırdı. Hem dün ve bugünü mukayese etme anlamında, hem de ileriye dönük projeleri değerlendirebilmek bakımından verimli bir gün geçirdik. Halkıyla iç içe bir başkanımız var, ziyaretler de son derece memnuniyet oluşturdu. Kendilerine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.