GELECEĞİN MEDYASI GERMENİCİA’DA BULUŞUYOR

GELECEĞİN MEDYASI GERMENİCİA’DA BULUŞUYOR
GELECEĞİN MEDYASI GERMENİCİA’DA BULUŞUYOR    Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik projelerini destekleme programı kapsamında 2020 yılı çağrısına “Geleceğin Medyası Germenicia’da Buluşuyor” projesiyle...

GELECEĞİN MEDYASI GERMENİCİA’DA BULUŞUYOR

    Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik projelerini destekleme programı kapsamında 2020 yılı çağrısına “Geleceğin Medyası Germenicia’da Buluşuyor” projesiyle katılan  Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (KGC)  kabul edilen projenin  tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (KGC) bugün sabah saatlerinde Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlediği tanıtım toplantısıyla “Geleceğin Medyası Germenicia’da Buluşuyor” projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmanın 15 Temmuz 2021 tarihinde start alacağını açıkladı.  

Kahramanmaraş Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ali Eskalan, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ve  diğer cemiyetlerin üyeleri katıldı.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Eskalan proje hakkında dinleyenlere bilgiler vererek şöyle konuştu; “ Kahramanmaraş’ın da içinde bulunduğu Akdeniz bölgesindeki sinema televizyon eğitimi alan genç arkadaşlarımızın dikkat ve merak duygusunu Kahramanmaraş’a yöneltmeleri amaçlıyoruz.

   Bu vesile ile Kahramanmaraş (doğa, kültür, tarih, edebiyat) konulu senaryo yarışması ve düzenleyeceğiz. Güzel bir senaryo değerlendirme komisyonu oluşturuyoruz. (Önümüzdeki günlerde bu isimleri ayrıca duyuracağız.) senaryoları başarılı olan genç sinemacı arkadaşlarımızı Kahramanmaraş’a davet edeceğiz” dedi.

    Eskalan; “ Yine Akdeniz bölgesindeki komşu illerimizdeki genç gazeteci meslektaşlarımızla medya ödülleri gecesi düzenleyeceğiz. Değişik kategoride düzenleyeceğimiz medya ödülleri için alanında başarılı gazetecilerden oluşan iddialı jüri üyelerimizle değerlendirmeler sonucu başarılı olan meslektaşlarımızı Kahramanmaraş’a davet edeceğiz. İki önemli yarışmayı bir gala gecesi ile taçlandıracağız.

     Gençlik projeleri destekleme programı tarafından desteklenen projemiz kapsamında bu misafirlerimizi 3 gün Kahramanmaraş’ta misafir edeceğiz. Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sağlaması ve misafirlerimizin Kahramanmaraş ziyareti ile tecrübe paylaşımının gerçekleştirilmesi noktasında kazanımlar elde etmeyi amaçlıyoruz.

Şartname ve katılım başvuruları Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyetinin web sitesi ve sosyal medya sayfalarından 10 Temmuz tarihinde yayınlanacak olup 15 Temmuz itibarı ile yarışma başvuruları alınmaya başlanacaktır. 30 günlük başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Belirlenen komiyon ve jüri üyelerinin değerlendirmesi akabinde başarılı bulunan katılımcıların daveti yapılacaktır.

Gala gecesi takvimi ayrıca belirlenip duyuru ve davetleri yapılacaktır. Burada bulunan Sayın Müdürlerimize ve meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Projede emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

     Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz projenin çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “Bakanlığımız tarafından çağrıya çıkartılan proje destekleme programları kapsamında ilimizde 20’ye yakın proje desteği sağlandı. Sivil toplum kuruluşlarının hem sosyal sorumluluk projelerine kaynak sağlamak hem de ilgili alanlarda da bir katkı sunma amacıyla yapılmış projelerin desteklenmesi çok önemli. Burada da geleceğin genç gazetecileri “Geleceğin Medyası Germenicia’da Buluşuyor” sloganıyla bir araya gelecek. Bu çerçevede bizde kurum adına elimizden ne geliyorsa onu yapmaya gayret edeceğiz.

    Bilindiği üzere geçtiğimiz hapta sonu düzenlenen uluslararası bisiklet yarışması kentimizin tanıtımı açısında önemli katkı sağladı. Bu gibi etkinliklerle ilimizin her alanda tanıtımına fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bu yapılan projede hem gazetecilik mesleğini özendirme hem de bu coğrafyanın kültürünü dünyaya tanıtma açısında çok önemli bir proje. Basın olmazsa, gazeteciler bunu tanıtmazsa bundan kimse haberdar olamaz” dedi.

   İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ise “Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projelerin şehrimiz için kültür noktasında önem arz ettiğini belirtmek isterim. Adresinin de çok doğru olduğunu burada ifade etmek istiyorum. Çünkü doğal olarak gazeteciler her alanda Kahramanmaraş’ın, bölgenin, ülkenin tanıtımına katkı sunan kişilerdir.” Şeklinde konuştu.

Son olarak Proje Koordinatörü Sibel Atıcı ise proje hakkında bilgiler vererek gençlerin bu noktada duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Daha sonra Gazeteciler toplu Fotoğraf çekildiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.