KERVAN LEZZET GRUBU’NDAN İKİNCİ HAMLE: GASTRONOMİDE DÜNYA’YA AÇILIYORUZ

KERVAN LEZZET GRUBU’NDAN İKİNCİ HAMLE: GASTRONOMİDE DÜNYA’YA AÇILIYORUZ
KERVAN LEZZET GRUBU’NDAN İKİNCİ HAMLE: GASTRONOMİDE DÜNYA’YA AÇILIYORUZKervan Lezzet Grubu, Kahramanmaraş gastronomisi içinde tarihi bir adım attı. Kent ile özdeşleşen yöresel lezzetleri de bünyesinde...

KERVAN LEZZET GRUBU’NDAN İKİNCİ HAMLE: GASTRONOMİDE DÜNYA’YA AÇILIYORUZ

Kervan Lezzet Grubu, Kahramanmaraş gastronomisi içinde tarihi bir adım attı. Kent ile özdeşleşen yöresel lezzetleri de bünyesinde bulunduran Kervan Lezzet Grubu, Kahramanmaraş’ın tek Gastronomi Turizm Tesisi belgeli işletmesi oldu.

Kahramanmaraş mutfağını dünya gastronomi alanında tescilleyen Kervan, dondurmada olduğu gibi gastronomide de Kahramanmaraş mutfağını dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. 

Alpedo Kervan Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Kahramanmaraş’ın gastronomi turizmine dev ivme kazandıracak Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kahramanmaraş’ın ilk ve tek Gastronomi Turizm Tesisi belgesi aldıklarının müjdesini verdi. 

Kervancıoğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Gastronomi Turizm Tesisi belgesi aldık. Hem şehrimizin tanıtımı için hem gastronomi turizminin tanıtımı için bu belgeyi Kahramanmaraş aldı, halkımız aldı. Bizler de buna öncülük yaptık, vesile olduk” dedi.

Alpedo Kervan Lezzet Grubu tesislerinin bir işletmeden ziyade Kahramanmaraş halkına hizmet için var olduğunu aktaran Kervancıoğlu, şöyle konuştu: “Ben her zaman şunu söylüyorum: bu tesisler bizim değil, bu tesisler Kahraman şehrimizin kahraman insanlarının. Çünkü bu tesislere sabah akşam binlerce insan geliyor. Bizler; burada bir emanetçi olarak bu şehre daha güzel nasıl hizmetler yaparız, bu şehri daha güzel bir noktaya nasıl taşırız, derdindeyiz. Netice itibariyle Turizm Bakanlığımızla beraber girdiğimiz çalışmada, Turizm Bakanlığımız bu güzel tesise, bu güzel şehre bize bu Gastronomi ve Turizm Belgesini layık gördü. Bizlere bu belgeyi verdi.”

“GASTRONOMİ TURİZM TESİSİ BELGESİYLE SORUMLULUĞUMUZ DAHA DA ARTTI!”

Kahramanmaraş’ın ilk ve tek Gastronomi Turizm Tesisi belgesiyle Alpedo Kervan Lezzet Grubu’nun sorumluluğunun daha da arttığını kaydeden Kervancıoğlu, “şu ifadelere yer verdi: “Bu belgenin sorumluluğunu da biz biliyoruz. Bu belgeyi bugünden itibaren kapımızın girişine asıyoruz. Bu belge ile hem gastronomi hem turizmle ilgili hem de Kahramanmaraş yöresel mutfağıyla ilgili bize çok büyük görevler verildi, çok büyük işler verildi. Biz de büyük bir itina ile mutfağımız, yöresel yemeklerimiz ve kaliteli hizmetimiz ile şehrimizi tanıtmak için seferber olmuş durumdayız.”

KOCABAŞ KONAĞI İÇİN DE GASTRONOMİ TURİZM TESİSİ BELGESİ YOLDA!

Kervanhan’ın dışında tarihi Kocabaş Konağı için de Gastronomi Turizm Tesisi Belgesi’nin onayladığını duyuran Kervancıoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Burada sadece Kervanhan değil, Kocabaş Konağı'yla ilgili de turizm belgemiz imzalandı, onaylandı. İnşallah Kocabaş Konağı’nın kapısına da bu belgemizi asacağız. Zaten biz Kocabaş Konağı’nı ilk teslim aldığımızda orası Kahramanmaraş Saray Mutfağı olarak geçecekti. O fikrimizden hiçbir zaman vazgeçmedik. Kocabaş Konağı’nın yanında küçük bir yer var. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör beyefendi de ilgileniyor. Orayı kamulaştırdı. Önümüzdeki haftalarda ihale süreci var. Orayı da Kocabaş Konağı'na katmak istiyoruz. Oranın bir tarafında da çarşı olacak. Bu çarşının içerisinde hediyelik eşyalar olacak. Bir tarafında da kuyumcu dükkânı olacak. Yani Kapalı Çarşı'ya Giremeyen veya Kocabaş Konağı'na gelen dışarıdan yerli ve yabancı turistler oradan yemeğini yedikten sonra, alışverişini de yapabilecekler. O zaman orası çok güzel bir tesis olacak. Bu tesisimiz ile de yine Kahramanmaraş'ımızın tanıtımına katkı sağlayacağız. Kaleyle ilgili de yine aynı turizm işletme belgesine müracaat ettik. Tabii bunlar Kahramanmaraş'ımızın çok değerli yerleri! Her ilin bir kalesi var. Kahramanmaraş'ın da Tarihi bir kalesi var. Kocabaş Konağı da tarihi bir konak. Buralarda da turizm işletme belgesi olduğu zaman şehrimiz turizmine ayrı bir vizyon katacak.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.