BİK KAHRAMANMARAŞ MÜDÜRÜ VEYSEL KARA, KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

BİK KAHRAMANMARAŞ MÜDÜRÜ  VEYSEL KARA, KGC’Yİ ZİYARET ETTİ
BİK KAHRAMANMARAŞ MÜDÜRÜ  VEYSEL KARA, KGC’Yİ ZİYARET ETTİ Geçtiğimiz ay Basın İlan Kurumu Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü’ne atanan Veysel Kara, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetimini ziyaret etti.BİK...

BİK KAHRAMANMARAŞ MÜDÜRÜ  VEYSEL KARA, KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

 Geçtiğimiz ay Basın İlan Kurumu Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü’ne atanan Veysel Kara, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetimini ziyaret etti.

BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Ziyarette Basın İlan Kurumu’nun yapısı ve Anadolu Basınına verilen katkılardan söz etti.. Kara, BİK Genel Kurulu tarafından alınan yeni kararlardan bahsederek  Basın, İlan Kurumu’nun pandemi sürecinde de Anadolu Basının yaşadığı zorlukları görerek, zorlukları hafifletecek kararlar alındığını söyledi.

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar ise, “Yerel basın çok zorluklar çekti, halada çekmeye devam ediyor. Seçimden seçime gazete çıkaranlar var. Bunlar sadece seçim zamanı ortaya çıkarlar, reklamlarını alırlar ve sonra kaybolurlar. Diğer taraftan ise işini düzgün yapan, gece gündüz demeden koşturan ve zor şartlarda zarar etmesine rağmen gazete çıkaran meslektaşlarımız var. Esasen bu işi hakkı ile, düzgün bir şekilde çalışan ve gazete çıkaran meslektaşlarımız desteklenmeli. Belediyeler, Kamu ve özel Kurumlar işini düzgün yapan gazetecilere destek olmalılar.  Özellikle Bayram’dan Bayram’a veya seçimden seçime gazete çıkaranlara destek olmamalılar. Çünkü işini düzgün yapmayan seçimden sonra veya Bayramdan sonra ortadan kayboluyorlar. Esas yükü işini layıkı yapanlar çekiyor. Basın ilan Kurumu’nun bu konularda bir şeyler yapması lazım” dedi.

Sohbet ortamında geçen Ziyarette Kahramanmaraş Gazeteciler Cemşyeti Başkanı Sermet Çuhadar,  Başkan Yardımcıları Niyazi Kara, Neşe Yıldızhan, Yönetim kurulu Üyeleri Şahin Efe ve Kürşad kerem Akçakale de bulundular.

Ziyaret sonrası ise BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara Basın ilan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “BASIN GÖZÜNDEN AYASOFYA” adlı kitabı Başkan Sermet Çuhadar’a verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.