ÖZGÜL:“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

ÖZGÜL:“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”
ÖZGÜL:“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.Özgül mesajında şunları belirtti; “Cumhuriyetimizin...

ÖZGÜL:“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Özgül mesajında şunları belirtti; “Cumhuriyetimizin ilanının 98’nci yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Türkiye Cumhuriyeti, dünyada eşi görülmemiş bir istiklal mücadelesinin ardından kurulmuştur. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından esaret altına alınmak istenen Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde verdiği Kurtuluş Savaşı ile esaret zincirlerini kırmış, bağımsızlığını kanı ve canı pahasına elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, böyle mukaddes bir mücadelenin üzerine inşa edilmiştir.

Binbir yoklukla ve türlü zorluklarla kurulan Türkiye, bu gün geleceğe daha emin adımlarla yürümektedir. Bugün, yüz yıllık cumhuriyet birikimi ile her geçen gün daha da güçlenen ülkemizin, aydınlık yarınlara ulaşacağına olan inancımız tamdır. Bu yolda bıkmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Millet olarak el ele verdiğimizde, kader birliği yaptığımızda neler başarabildiğimizi tarihte göstermiştik. Bu günde ortak ideallerde buluşarak, inanç birliği yaparak, bilimin ışığında ülkemizi müreffeh yarınlara hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Özgül; “Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını bir kez daha gönülden kutluyor, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim biçimi olarak Cumhuriyeti seçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman ecdadımızı saygıyla yâd ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.