KSÜ’NÜN PİAZZA AVM’DEKİ TERCİH VE TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ

KSÜ’NÜN PİAZZA AVM’DEKİ TERCİH VE TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ
KSÜ’NÜN PİAZZA AVM’DEKİ TERCİH VE TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Piazza AVM işbirliği ile düzenlenen KSÜ Tercih ve Tanıtım Günleri, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katıldığı...

KSÜ’NÜN PİAZZA AVM’DEKİ TERCİH VE TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ,

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Piazza AVM işbirliği ile düzenlenen KSÜ Tercih ve Tanıtım Günleri, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katıldığı etkinlikle sona erdi.

Etkinlik kapsamında akademik birimlerce oluşturulan stantları tek tek ziyaret ederek stant temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çektiren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, 2021 Tercih ve Tanıtım Günleri boyunca KSÜ adına verdikleri emeklerden dolayı ilgililere teşekkür etti.

Stantları ziyaret eden öğrenci adayları ve velilerle yakından ilgilenen ve onların sorularını cevaplandıran Rektör Can, başta Kahramanmaraşlı öğrenciler olmak üzere tüm öğrencileri Kahramanmaraş’ta bilimin ve kültürün öncüsü olan KSÜ’ye davet etti.

Burada yaptığı konuşmada tanıtım etkinliklerinin kapsamını genişleterek tüm akademik birimlerin öğretim elemanlarınca tanıtıldığı bir “Tercih ve Tanıtım Günleri” etkinliği düzenlediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, özellikle öğrencilere ve velilere üniversiteyi en iyi şekilde anlatma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti. Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ın huzurlu ve güvenli, doğal güzelliklere sahip, ekonomik ve öğrenci dostu bir şehir olduğunu hatırlatan Rektör Can, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini tercih eden öğrencilere teori ve uygulamayı birleştiren kaliteli bir eğitime ek olarak, bireysel yetenek ve sosyal becerilerini geliştirebilmelerine imkan sağlayan bir ortam tesis ettiklerini ifade etti.

Öğrencilerin geleceklerini belirleyen tercih günlerinin, üniversite adayları için oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Can, “Bizler de öğrencilerin puanlarına, başarılarına ve yeteneklerine uygun tercih yapabilmeleri için bu hizmeti sunduk. Burada sadece üniversitemizi tanıtmakla kalmıyor, aynı zamanda öğrencilere tercih yapmak istedikleri diğer üniversitelerle ilgili de rehberlik yapıyoruz.” diyerek öğrencilere başarı ve istedikleri üniversitelere yerleşmeleri temennisinde bulundu.

Konuşmasında Kahramanmaraşlı öğrencilere de ayrıca mesajlar veren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “Bize her yıl 2500’ün üzerinde yatay geçiş başvurusu geliyor. Bu başvuruların ancak yüzde 20 kadarını kabul edebiliyoruz. ‘Üniversiteye başka şehirde başlayayım, sonra yatay geçişle Kahramanmaraş’a dönerim’ demeyin. Yatay geçişle dönmek daha zor. Fırsat varken başlangıçta KSÜ’yü tercih edin.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, 2021 Tercih ve Tanıtım Günlerinde mekan tahsis edip KSÜ personeli ile öğrencileri buluşturan Piazza AVM yetkililerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

7 Ağustos 2021 Cumartesi günü yapılan açılışla başlayan KSÜ Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında Piazza AVM’de kurulan stantlarda akademik birim temsilcileri tarafından 12 gün boyunca aday öğrenciler ve veliler Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile ilgili bilgilendirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.