KSÜ’DE UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

KSÜ’DE  UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ
KSÜ’DE  UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Türkiye Uyuşturucu...

KSÜ’DE  UYUŞTURUCU MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ve Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Narkorehber Gençlik Modülü etkinliği kapsamında üniversite akademik ve idari personeli ile öğrencilere yönelik ‘Uyuşturucu Madde Kullanımı ile Mücadele’ semineri düzenlendi.

KSÜ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Devletimizin kurum ve kuruluşlarının memleketin her meselesine içtenlikle sahip çıktığını belirten Rektör Can, “Bizde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak şehirle iç içe, şehir, bölge ve ülke sorunlarının çözümüne odaklandık ve bu doğrultuda ülkemize katma değer sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri yürüterek, kamu kaynaklarını en verimli şekilde insanımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.

‘Uyuşturucu Madde Kullanımı ile Mücadele’ seminerinin üniversitemizde gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, ülkemizin uyuşturucuyla mücadelesine katkı sunmayı amaçlayan bu seminerin faydalı olması temennisi ile konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı TUBİM Şube Müdürü 3. Derece Emniyet Müdürü Murat Sarıgüzel, ‘Uyuşturucu Madde Kullanımı ile Mücadele’ konulu seminer sunumunu yaptı.

Tarihin her döneminde Türk toplumunun uyuşturucuya karşı bir mücadelesi olduğunu vurgulayan TUBİM Şube Müdürü Murat Sarıgüzel, uyuşturucunun bugünün değil, geçmişin sorunu olduğunu söyledi.

Ülkemizde ve dünyada uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Sarıgüzel, narkotik maddeyle mücadelede en önemli aşamanın doğru bilgi ve bilinçlendirme olduğunu vurguladı.

Bu seminerle kapsamında uyuşturucu kullanımıyla mücadele konusunda farkındalığı arttırmayı amaçladıklarını belirten Sarıgüzel, "Uyuşturucuyu insanlığı tehdit eden büyük bir tehlike olarak görüyoruz. Dünya bakımından bugüne kadar hiç olmadığı kadar kompleks bir durum, bugüne kadar hiç olmadığı kadar çok ve çeşitli uyuşturucu var." dedi

Narkotik maddeleri, "Bağımlılık oluşturan, yasalarla yasaklanmış, bulundurulması suç olan maddeler" olarak tanımlayan, bu maddelerin merkezi sinir sistemini etkilediğini ve bağımlılık yaptığını söyleyen Sarıgüzel, uyuşturucuya başlamanın temelinde arkadaş etkeninin olduğunun altını çizdi.

Seminer programında narkotik köpekleri tarafından gerçekleştirilen gösteri katılımcılardan büyük alkış aldı. Program katılımcılar tarafından yöneltilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.