KSÜ Mezunları Buyurun Pilava Günü

KSÜ Mezunları Buyurun  Pilava Günü
KSÜ Mezunları Buyurun  Pilava GünüKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) mezunları ve mensupları ilki gerçekleştirilen Pilav Günü etkinliğinde bir araya geldi.Üniversitemiz Rektörlüğünün katkılarıyla Kahramanmaraş...

KSÜ Mezunları Buyurun  Pilava Günü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) mezunları ve mensupları ilki gerçekleştirilen Pilav Günü etkinliğinde bir araya geldi.

Üniversitemiz Rektörlüğünün katkılarıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Pilav Günü’ etkinliği KSÜ Kongre Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş Barosu Başkanı Av. M. Burak Gül, KSÜ Rektör Yardımcıları ve üniversite üst yöneticileri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi Başkan Vekili Hanefi Coşkun Ağadur, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Edip Çelik, KSÜ mezunları ve aileleri katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bandosunun konseriyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç yaptı. Etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Güvenç, bu tür etkinliklerin kurumların marka değerlerinin artırılmasına önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan KSÜ’nün şehrimize ve ülkemize katkılarının artarak devam edeceğini belirten Güvenç, KSÜ’nün her türlü sorununun çözümünde destek vermeye hazır olduklarını hatırlattı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise KSÜ mezunlarını buluşturan Pilav Günü etkinliğine teşrifleri ve katkıları için herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

29 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan KSÜ’nün bu sürede önemli mesafeler kaydettiğini ifade eden Rektör Can, KSÜ’nün güncel akademik, fiziki ve teknolojik imkânlarına ilişkin verileri katılımcılarla paylaştı.

KSÜ’de covid 19 pandemi döneminde uzaktan eğitimi başarılı bir şekilde uyguladıklarını ve yüz yüze eğitim dönemine güçlü bir şekilde hazırlandıklarını belirten Rektör Can, son 2 yılda Kongre Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu,  yeni kütüphane binası gibi büyük projeleri tamamlayarak üniversitenin fiziki ve teknolojik altyapısını güçlendirdiklerinin altını çizdi.

KSÜ’de teori ve pratiği bir arada sunan eğitim modeliyle öğrencilerimizi istihdam edilebilirliği yüksek meslek profesyonelleri olarak hayata hazırladıklarını ifade eden Rektör Can, öğrencilerin akademik başarılasılarını artırırken, özgüven, liderlik ve girişimcilik kabiliyetlerini geliştirmek içinde çok sayışa sosyal, kültürel ve sportif etkinliğe imza attıklarını söyledi.

“Mezunlarımız KSÜ’nün köklü geçmişinin önemli bir parçası ve KSÜ ailesinin üyeleridir.” Diyen Rektör Can, “Biz KSÜ yönetimi olarak mezunların istihdam edilebilirliği ölçüsünde kendilerini başarılı sayıyoruz. Mezunlarımızın sıradan değil aranan meslek elemanları olmaları için üniversitemizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz. Öğrencilerimize daha iyi kariyer olanakları sunmak için piyasa şartlarını yakından takip ediyor ve müfredatımızı güncelliyoruz.” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi Başkan Vekili Hanefi Coşkun Ağadur da kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirirken, MÜSİAD ve KSÜ’nün yakın işbirliği içerisinde olduğunu vurguladı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Edip Çelik de derneğin amaç ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Üniversitemiz ve şehrimizin tanıtılması ve üniversite ile şehrin bütünleşmesini amaçladıklarını belirten Çelik, düzenledikleri etkinliğin birlik, beraberlik, tanışma ve kaynaşmaya vesile olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Alper Şakalar ve GSF öğrencileri Türk halk ve sanat müziği eserlerinden oluşan konser gerçekleştirdiler.

Etkinlikte ikramlar eşliğinde sohbet, tanışma ve hasret giderilirken, program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.