“KSÜ de Düğüne Buyurun !”

“KSÜ de Düğüne Buyurun !”
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kır Düğün Bahçesi Açıldı“KSÜ de Düğüne Buyurun !”KAHRAMANAMARAŞ - Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Akademi Kır Bahçesi’ KSÜ yazlık düğün bahçesini gazeteciler tanıttı.     ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kır Düğün Bahçesi Açıldı

“KSÜ de Düğüne Buyurun !”

KAHRAMANAMARAŞ - Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Akademi Kır Bahçesi’ KSÜ yazlık düğün bahçesini gazeteciler tanıttı.

      Bir bölümünü İstiklal Üniversitesine verilen Ferhuş- Karacasu Ziyaret tepe de uygulama oteli ve bahçesi de düğün yapmak isteyenlere verilmesi sebebi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, gazetecilerle bir araya geldi.

     Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Karacasu Yerleşkesindeki Uygulama Otelinin bahçesinde bulunan ve yapımı tamamlanmak üzere olan “Akademi Kır Bahçesi”nde bugün yaz düğünü kışın ise kapalı bin kişilik düğün yapıla bileceğini söyledi.

      Rektör can : bundan önce 3 düğün yapıldığını söyledi. Can : “Bizler dünyanın en kıymetli hizmetlerini yapıyor olsak bile bunu halkımıza duyuramazsak, bu hizmetleri kamuoyuna mâl etmiş sayılmayız. Bu noktada basının değerinin farkındayız.” diyerek basın camiasının önemine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, pandemi öncesinde basın mensupları ile sık sık bir araya geldiklerini fakat yaşanan salgın sürecinde çeşitli kısıtlamaların da etkisiyle basın buluşmalarını yapamadıklarını ve bu sürecin atlatılmasıyla birlikte yeniden üniversite-basın buluşmalarını gerçekleştireceklerini belirtti.

Hazırlıkları tamamlanmak üzere olan ve yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek olan Akademi Kır Bahçesi ile ilgili de bilgiler paylaşan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ Uygulama Oteli yanında bulunan bahçenin cüzi bir maliyetle kır bahçesine dönüştürüldüğünü belirterek “Âtıl durumda olan bu bahçeyi küçük dokunuşlarla ve cüzi bir harcamayla kır bahçesi haline getirip Kahramanmaraş’ımızın hizmetine sunuyoruz. 1000 kişi kapasiteli kır bahçemizde her türlü düğün-nişan ve benzeri toplantılar yapılabilecek. Hazırlıkları tamamlanmak üzere olan ve ‘Akademi Kır Bahçesi’ adını verdiğimiz bahçenin çok yakında resmi olarak açılışını sizlerin de katılımlarıyla gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Program, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın gazetecilerin sorularını cevaplandırmasının ardından yapılan ikramlarla son buldu.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.