Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa

Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa
Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefaONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde bulunan Final Lisesi bahçesinde Eğitimci Milli Eğitim emekli müdürü İmadettin Sarı için vefa toplantısı yapıldı..    ...

Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa

ONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde bulunan Final Lisesi bahçesinde Eğitimci Milli Eğitim emekli müdürü İmadettin Sarı için vefa toplantısı yapıldı..

     Özel Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu’nun ev sahipliğinde  İmadettin Sarı vefa toplantısı öncesinde geçen hafta kaybettiğimiz Eğitimci Yazar Mehmet Dobaoğlu girişdeki resmi ve yazısı eğitimcileri duygulandırdı..

     Egepen bayi - Liderpen yönetim kurulu başkanı ve Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Şube Müdürlerinden Abdulhakim Eren’in operatörlüğünde, büyük çoğunluğu eğitimci yazar ve şairlerden oluşan bir ortamda eğitime büyük katkı ve emek vermiş, eğitimin her kademesinde görev yapmış Elbistanlı emekli yönetici Müdür İmadettin Sarı’yı dostları anlattı..

    açılış konuşmasını ev sahibi Final eğitim kurumları sahibi İbrahim Gülsu yaptı, “ böyle bir programı yapmayı önceden planlamış olmamıza rağmen pandemi nedeniyle bu güne kaldı, geçte olsa böyle seçkin, çok değerli abilerimizi, kardeşlerimizi buradan görmekten, ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diyerek hoş geldiniz konuşmasını tamamladı ve sözü  Abdulhakim Eren’e bıraktı.

      Dost , arkadaş bulmanın zor olduğu günümüzde Pandemi süreci ile iki yıldan beri bir biri ile konuşmayan uzaktan el sallayan, telefonla merhaba diyen insanları bir araya getiren Abdulhakim Eren, programın oluşumu ile ilgili bilgi verdikten sonra, tek tek programa katılan konukları tanıttı ve İmadettin Sarı’dan kendi ağzından biyografisini anlatmasını istedi. Sarı doğumundan, bu güne kadar geçen hayat hikayesinin özetini anlamlı ve kalıcı, mesaj dolu anekdotlarla anlattı. Zaman zaman güldürdü, zaman zaman düşündürdü, zaman zaman hüzünlendirdi.

     İmadettin Sarı ile arkadaş olan ve birlikte hatıraları bulunan konuklarda ortak anılarını dile getirdiler. Traktörün arka büyük tekerlerinin  , küçük kabak ön tekerinin peşinden gittiği anısında ki mesaj , Elbistan Mükrimin Halil Lisesinin dokuz ışıklı rozetinin hayata geçişi ve sonrasında yaşananlar, İngilizce sınav sonrası İmadettin Sarı’nın, İmadettin Yellov oluşu ve daha nice hatıralar akıcı doyumsuz bir şekilde anlatıldı.

     Çift motoronun ön dekerinin kabak ve küçük olmasına rağmen arka tekerin onun gittiği yere gittiğini anlatılması ile devam eden gecede dostlar hasret giderdi.

      Programa İmadettin Sarı, Abdulhakim Eren, Mustafa Yılmaz, Elif Kaya, Yasin Mortaş, Tayyib Atmaca, Salman Kapanoğlu, Serdar Yakar, Cevdet Alperen, Fatih Erdoğan, Ali Avgın, Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, Salim Kılıç, Mehmet Köşk, Dr.Oğuz Paköz, Abdulgaffar Polat, Celalettin Kurt, Oğuz Karakoç, Yaşar Şakalar, A. Naim Paksoy, Dr. Mustafa Kök, İbrahim Gülsu, Rüstem Karataş, İmadettin Sarı’nın kızı Aslıhan Mezdeği,  Gazeteci Mehmet Taş, Gazeteci Bekir Doğan,  Zekeriya Gül,  İmadettin Sarı’nın damadı Oğuzhan Mezdegi, Rüstem Karataş, Zekeriya Çaka, Mehmet Koç gibi değerli şahsiyetler katıldı.

    Bir sonraki programda Dr. Oğuz Paköz ile devam etme kararı alındı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.