Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu !

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum

Bu haber 08 Mart 2022 - 9:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun

Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum

KAHRAMANMARAŞ/ Vali Ömer Faruk Coşkun : “ Türk kadını tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer almış, kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenerek, geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bırakmışlardır.

Toplumun temeli aile, ailenin temeli ise kadındır. Kadınlar eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla, Türk Milleti’nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır.

Aziz Hemşehrilerim;

Aile kurumunun temel taşı olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. 

Bu vesile ile kadınların ekonomik ve sosyal hayatın her evresinde aktif olarak yer aldığı aynı zamanda kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın yaşanmadığı mutlu, huzurlu ve sağlıklı yarınlar temenni ediyorum.

Çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yarınlarımızı inşa edecek sağlıklı nesillerimizin güvencesi olan, fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.