TOKİ TARAFINDAN YAPTIRILAN KILAVUZLU MİLLET BAHÇESİ PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

TOKİ TARAFINDAN YAPTIRILAN KILAVUZLU MİLLET BAHÇESİ PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
defaultTOKİ TARAFINDAN YAPTIRILAN KILAVUZLU MİLLET BAHÇESİ PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORToplamda 300 dönümlük alanıyla hazırlanan “Kılavuzlu Millet Bahçesi” çalışmaları hızla devam ediyor. İçinde onlarca sosyal donatı...

default

TOKİ TARAFINDAN YAPTIRILAN KILAVUZLU MİLLET BAHÇESİ PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Toplamda 300 dönümlük alanıyla hazırlanan “Kılavuzlu Millet Bahçesi” çalışmaları hızla devam ediyor. İçinde onlarca sosyal donatı barındıracak tesisin, yılsonunda vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

K Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan “Kılavuzlu Millet Bahçesi” projesinde çalışmalar sürüyor. Toplamda 300 dönümlük bir alan üzerinde konumlandırılan rekreasyon alanı, Akdeniz’in en büyük ‘Millet Bahçesi’ olacak. İçinde yeşil alan, yürüyüş yolları, kafeterya, halı saha, oyun alanları, yürüyüş yolları, spor alanları, amfi tiyatro ve suni gölet gibi onlarca sosyal donatı barındıracak tesis, toplamda 70 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçiyor. Çalışmalarda son aşamaya gelinen yatırımın, yılsonunda vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKLERİNDEN

Kılavuzlu Millet Bahçesi büyüklüğüyle ülke genelinde 2023 yılına kadar yapılması planlanan toplam 303 rekreasyon alanı arasında da iddialı bir yere sahip. Türkiye genelinde büyüklüğü ve sosyal donatıları bakımından 6’ıncı sırada yer alan Kılavuzlu Millet Bahçesi, baraj bitişiğindeki konumu itibariyle bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek. Yüzlerce ağaç ve bitki çeşidine de ev sahipliği yapacak tesis, yeşil ve maviyi buluşturacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.