KASKİDEN İÇME SUYU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

KASKİDEN İÇME SUYU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
KASKİDEN İÇME SUYU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİKaski Genel Mdüürlüğü son günlerde içme suyu şikayetleri ile  ilgili bir  bir açıklama yaptı. Kaski Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Son...

KASKİDEN İÇME SUYU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Kaski Genel Mdüürlüğü son günlerde içme suyu şikayetleri ile  ilgili bir  bir açıklama yaptı. Kaski Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Son yıllarda genel olarak ülkemizi etkileyen yağış yetersizliği, ilimize düşen yağış miktarını da etkilemiş olup içme suyu kaynaklarımızda; baraj, göl ve yeraltı sularımızda ciddi azalmalar meydana gelmiştir.

Genel Müdürlüğümüz bu riskleri dikkate alarak, hemşerilerimizin içmesuyu  sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu kapsamda kaynak sularımızın azalması neticesinde ilimizde herhangi bir içme suyu sorunu yaşanmaması için Ayvalı Barajından şehrimize ilave içme suyu verilmeye başlanmıştır. Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır. Bu sorunun giderilmesine yönelik ekiplerimiz sahada yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Bilindiği gibi şebekelerimize verilen sular KASKİ Genel Müdürlüğü kontrol ekiplerinin dışında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da sürekli takip edilmektedir. Genel Müdürlüğümüz yada ilgili resmi kurumlar dışında yapılan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olan haberlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.