BASIN SAMSATA DESTEK OLSUN

BASIN SAMSATA DESTEK OLSUN
Samsat Belediye başkanı Halil FıratBASIN SAMSATA DESTEK OLSUNiki büyük depremin vurup harabeye çevirdiği Samsat’ı ayağa kaldırmaya çalışan Samsat belediye başkanı Halil Fırat basına seslenerek BASIN SAMSAT’A DESTEK OLSUN...

Samsat Belediye başkanı Halil Fırat

BASIN SAMSATA DESTEK OLSUN

iki büyük depremin vurup harabeye çevirdiği Samsat’ı ayağa kaldırmaya çalışan Samsat belediye başkanı Halil Fırat basına seslenerek BASIN SAMSAT’A DESTEK OLSUN dedi.Samsat Belediye başkanı Halil Fırat gazetecileri ilçe merkezine davet ederek projelerini ve hayallerini basın mensuplarıyla paylaştı.

Tarihi Samsat kenti yeniden hayat bulsun diye belediye başkanı Halil Fırat suyla yok olan kenti suyla ayağa kaldırmaya çalışıyor.

Samsat ilçe merkezi baraj gölü kıyısına gemi iskelesi kurarak işe koyulan başkan Fırat duba, deniz bisikleti, restoran, çevre düzenlemesi, lavanta bahçesi, tekneler, kamelyalar, dev salıncak, ağaçlandırma, çimlendirme, kamp alanı oluşturmanın yanı sıra Zıplıne sporu içinde göl kıyısına tesisler kurunca ilçede hareketlilik başladı.

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Kahta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kutlu, Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Adıyaman İl Temsilcisi Tayfun Güzel ve çok sayıda gazetecinin katıldığı proje tanıtım etkınlığı vesilesiyle Zıplıne ıle ilk defa tanışanlar heyecanlı dakikalar yaşadılar.

Tekne turuyla Atatürk barajını tekne turuyla gezen gazeteciler hatıra resimleri çekindiler.

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsat ilçesinin tarih boyunca defalarca yıkılıp yeniden yapıldığını ama hiçbir zaman önemini yitirmedi, su altında kalan Samsat ilçesinin geleceği yine sudadır, Samsat su ile yeniden hayat bulacaktır.

Başkan Fırat, "Samsat Belediyesi olarak çok kıt imkânlarla zoru başarmaya çalışıyoruz. İlçemiz için önce hayal kuruyoruz, sonra projelendiriyoruz ve adım adım projemizi hayata geçiriyoruz. Klasik belediyecilik anlayışı dışında, ilçe halkının ekonomik, kültürel, sportif ve sosyal olarak gelişmesini sağlayacak projeler hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Şu an sizlerin de gördüğü çalışmalar yapacaklarımızın küçük bir alt yapısı sayılır. Çok büyük hayallerimiz, projelerimiz ve çalışmalarımız var. Halkımız ve basınımız bizi harekete geçirecek önemli bir güçtür. Her türlü eleştiri ve öneriye açığız. Davetimize icabet eden çok değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, Adıyaman başta olmak üzere ülkemizin her beldesinden Samsat'ımıza vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

KIYMAZ: BÖLGEMİZDEKİ ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ

Samsat programına katılan GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Adıyaman’da ikamet eden vatandaşlarımız deniz ihtiyaçları için binlerce kilo metre kat edip tatile çıkıyorlar. Hâlbuki ki deniz burnumuzun dibinde. Buraya komşu sayılacak Elazığ Sivrice’deki gibi tatil beldeleri Baraj kıyısına oluşturulursa bölge turizmi de olumlu yönde etkilenir. Bizler cemiyet olarak yıllardır bölgedeki sorunlara dikkat çekiyoruz, bölgenin kalkınması gelişmesi hususunda atılacak adımlara destek oluyoruz. Burada genç çalışkan belediye başkanı Halil beye destek olacağız, onun heyecanını bizlerde destekleyeceğiz. Demek ki belediye bütçesi yetersiz olsa dahi isteyince çabayla bir şeyler yapılabiliyormuş, bunu burada somut bir şekilde gördük.

Adıyaman’dan göç edip metropollerde önemli oranda yaşayan Adıyamanlı nüfus var. Her Yıl Adıyaman haftası diye bir ay içerisinde hafta düzenlenmeli ve il dışında doğan oralarda yaşayanlar o illerin Adıyamanlılar derneklerinin organizesinde Adıyaman’a gelip tarihi yerleri gezmeliler, böylece Samsat dahil bütün il genelinde her yıl bir hareketlilik olur’ dedi.

POLAT: OLAYLARA İYİ TARAFINDAN BAKMAK LAZIM

Şanlıurfa Gazeteciler birliği başkanı Veysel Polat’ta programla ilgili yaptığı değerlendirmede, olan biten hadiselerin hep olumsuz menfi tarafından bakmayı bir kenara bırakıp, olumlu güzel taraflarına odaklanalım dedi.

Polat ‘.. Atatürk barajına kıyı iki komşu il Adıyaman ve Şanlıurfa iki Kadim şehrin ortasında Samsat’ta beraberiz, baraj suları bizleri ayırmış görünse de biz biriz beraberiz. Bir çok konuda ortak dertlerimiz var, biri birimizle yardımlaşarak bölgenin kalkınmasına destek olalım. Halil Fırat genç bir siyasetçi ilçesine bir şeyler yapmaya çalışıyor, başarılar diliyorum’  dedi.

KUTLU: BELEDİYE BAŞKANLARI HALİL FIRAT’A DESTEK OLMALI

Kahta gazeteciler cemiyeti başkanı Kemal Kutlu’da yaptığı açıklamada şunları söyledi ‘Halil Fırat’ın  Turizm Hamlesi, Samsat Sahil Yolu Projesi kapsamında #zıpline #gemituru #denizbisikleti #jetski #martıadası  #sahilyolu ve devam eden çalışmaların hizmete girdiğini düşünürsek, Samsat ilçemizin bir turizm şehri haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bizlere düşen görev başta Adıyaman Belediyesi olmak üzere Fırat Havzasındaki Belediye Başkanlarının Sayın Başkana destek olmalarıdır. Bu coğrafyada yaşayan biri olarak, kısa bir sürede yaptığı bu hizmetlerden dolayı Başkan Halil Fırat’a teşekkürlerimizi sunuyoruz..’ dedi.

GÜZEL: TURİZME HAREKETLİLİK KATACAKTIR

TUTAP Adıyaman temsilcisi Tayfun Güzel’de en çok turizm haberleri yapan bir gazeteci olarak, Samsat ilçemizde yapılanları görünce çok mutlu oldum dedi.

Güzel ‘. Yapılan bu çalışmalar bu hızla devam ettirilirse Adıyaman Turizmine de hareketlilik katılacaktır. Halil Fırat başkana çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum ‘ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.