Kent Uzlaşısı ve Fırat Görgel

Kent Uzlaşısı ve Fırat Görgel

Geçmişteki temiz siyasetin özlemini çekiyoruz.. bugünden sonra geçmişten ders alarak yeni siyasi söylemler üretmemiz gerekiyor..

Merhum: Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Alpaslan Türkeş, sonra gelen siyasilerimizde bir duruş vardı ! Ya bugün ?

1970 yıllarda : Cumhuriyetçi Türk Partisi‎ Demokratik Parti Millî Nizam Partisi Sosyal Demokrat İşçi Partisi ismi piyasada gezerdi.. pek partinin ne olduğun bilmezdik ama büyüklerimizden duyardık.. Milli Nizam Partisi , partisi kapatılması ile Milli Selamet Partisi yerini aldığını biliyorum..

12 Eylül 1980 sonrası kurulan siyasi partiler ise : ANAP , Anavatan Partisi, Doğruyol Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Fazilet Partisi ve sonra Refah Partisi kısaca 51 parti o tarih de yerini aldı bugün yüzün üzerinde adını duymadığımız siyasi parti var..

Şöyle 1970- 2024 yılları arasını gözden geçirdim: siyaset bugünkü kadar kirlenmemişti..

Seçimi kazanma uğruna, her türlü ahlaksızlığın yaşandığı bugün bakıyoruz , kent uzlaşısı denilen söylemle : Tarih yazamaya utanılacak pazarlıklara şahit olduk..

Güneş Motel, İyi Partiye verilen emanet vekiller bile bugün çok namuslu pazarlık gibi duruyor..

Sevgili okurlarım: Tarihi bir hatırlatmak istedim.. konumuz geçmiş değil bugün

31 Mart 2024 Pazar günü yapılan seçimlerde Ak Partiye bir ders verelim diyen seçmen sandıklara gitmedi, giden boş oy atınca kantarın dozajı biraz kaçtı..

Seçim sonuçlarına göre : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisinde Ak Parti, MHP , İyi Parti, CHP, YRP , Sp, resmi de görülen üyeleri var , birde bunların içinde bu partilerin içinden girip meclis üyesi olanlar diğer partililer var.. çok renkli meclis üyeleri ile karşı karşıya kalınan bir manzara karşımızda duruyor..

Vatanım , milletimiz , halkımız demez herkes bir yana çekerse Kahramanmaraş yazık olur, beş yıl boşa gider.. çok çirkin sözler duyuyorum.. duymak istemiyorum ama duyuyoruz..

Meclis de üyesi olan partiler ve Meclis üyeleri : Kahramanmaraş Partisi üyesi olarak Fırat Görgel başkana sahip çıkmaları gerekiyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, 22 yıldan beri siyasetin içinde, Masa’ın her iki yayında oturan biri olarak her şeyi çok iyi bilen bir başkan.. bu bizim için bir şans, bunu çok iyi değerlendirmek gerekir..

Fırat Görgel: Siyaseti , Şehrin sorunlarını bizlerden fazla bilen birisi olarak bugün hizmet etmeye talip olmuş, bize düşen ona yardımcı olmak işini kolaylaştırmaktır..

Hangi partiden seçilirse seçilsin, gerek ilçe belediye meclis üyeleri, gerekse Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri : 6 Şubat 2023 deprem enkazını el birliği ile kaldırmak zorunda..

Sen – Ben kavgası Kahramanmaraş zarar verir..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, yardımcı olmak, hizmet yönünde elini güçlendirmek için parti kimliğini bir yana bırakarak herkes tüm üyeler Kahramanmaraş için çalışmaz ise vatandaş 5 yıl sonra gereğini yapar !..

Senin parti benim parti yok: Kahramanmaraş Partisi var

Bizim Partimiz Kahramanmaraş partisi olmalı, et ve kemik gibi bir birimize yapışarak şehrimize hizmet etmeliyiz..

Kahramanmaraş Türkiye’in 11 büyük ili geniş toprakları sebebi ile hizmet götürülmesi maliyetli ve coğrafi şartlarını göz ününe alarak Fırat Görgel başkana herkes elinden gelen desteği verirse Kahramanmaraş kazanır..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel , ile anlaşamayan , uzlaşı sağlayamayan hiç bir kimse ile anlaşamaz, uzlaşı sağlayamaz..

Kahramanmaraş’ta taş üstüne taş koymak için Başkan Fırat Görgel hayırlı olsun ziyaretini Salı günü ve Cumartesi günü açık kapı olarak yapacak bu sebeple bize düşende başkana yardımcı olmak bir an önce Maraş uzlaşısı ile şehrimizi ayağa kaldırmak olmalıdır..

31 Mart 2024 seçim sonuçlarını unutarak hepimiz Kahramanmaraşlı olmalıyız, Belediye Başkanları basın , meclis üyeleri, siyasi partileri ile tek ses olmalıyız.. Partimiz Kahramanmaraş demeliyiz..

iyi günler

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi