Dönüm Noktası 2

Dönüm Noktası 2

Sevgili okurlarım : üç aydan beri yazıyorum..

Bir ayden fazla oldu sürekli yazıyorum, her gün yazıyorum : Erim Erim Eriyesin ! Diyorlar dedim ama yazılarımı Ak Partili vekiller ve yönetiminin okuduğunu sanmıyorum..

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sesimizi duyuramadık.. Akşam balkon konuşmasında seçimi kaybettiğimiz illeri masaya yatıracağız diyor sayın Cumhurbaşkanı bir de bizi dinlese !..

18 Mart da Uzun Adama Sahip çıkma

17 Martta Ak Partinin Oyu düşsün mü ?

23 Martta Su Akar Yatağını bulur

27 Martta Morali bozuk askerle zafer kazanılmaz

29 Mart da uygun olmayan alanlar ve orta hasarlı binalar

20 Martta gemi batarsa hep beraber batarız diye yazdım..

www.kahramanmarasgazetesi.com.tr , www.medyagazetesi.com.tr, www.marasgundem.com.tr , www.memleket46.com ve www.ifaajans.com son iki aydan beri her gün yazdığım , İnternet haber sitelerimizin arşivinden bu yazıları okuya bilirsiniz.. (Sözüm okumayı sevenlere )

6 Şubat 2023 depremin yarasını saramamışken , seçim sonuçlarının böyle bir noktaya gelmesi Kahramanmaraş için büyük kayıp oldu.

Kendim Ettim , Kendim Buldum , Gül gibi , Sararıp Soldum” diyor ya şair bizde kendimiz ettik , kendimiz belamızı yenice bulduk ! ..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör :” Bir şeye ihtiyacımız yok demesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görmedim! Demesi o günden bu güne kadar ısıtılan tecvit pilavı oldu.. tepki üzerine tepki aldı..

Orta Hasarlı, Mahkemelik binalar ise Tuz Biberi oldu..

Ak Parti yola çıktığı ile yolda bulduğunu değiştirmesi vefasızlık olarak sayıldı..

Ak Partinin Başarılı Belediye Başkanları : Osman Okumuş, Hanefi Mahçiçek, Mehmet Fatih Güven , ne hikmet ise yok sayıldı.. kırmızı kart gösterilerek saha dışı atıldı..

Ak Partiden Belediye Başkanı adayı olmak için müracaat eden, temayüle girmek için para harcayan belediye başkan adayları, Meclis üyelerin yok sayılması..

Belediye Meclis üyelerinin gençlerden yazılması ve söz sahibi bir insanın bulunmaması.. tepkinin odak noktası oldu..

Milletvekillerinin çok havalanması ve kim ne söylerse söylesin dinlememeleri sonuç olarak bugünkü manzara dünden görülüyordu..

Bazı başlıkları verdiğim yukarıda ki yazılarımı okusalar gereken önlem alınsa bugünkü manzara ortaya çıkmazdı..

10 ocak çalışan gazeteciler gününde verilen yemek de CHP : “ Nurhak, Ekinözü ve Pazarcık hayırlı olsun “ dediğimde CHP de ki arkadaşlar şaşırdı ve sen Ak Partiye yakınsın bunu nasıl söylersin dediler.. ama eksik demişim Elbistan ilave etmek gerekiyormuş.. oda bizim göremediğimiz sürpriz oldu..

Bunun üzerine : “Görünen Köy “ diye yazı yazdım Ak Parti yönetimi bunu okusa benim gördüğümü 10 ocak da görse tedbirini alırdı..

Göksun : Kuyumcu Selim ! Ziraat Odası Başkanı

Ak Partiden aday olmak istedi olmadı.. MHP den aday olmak için Devlet Bahçeli ile görüştü resim çektirdi ama olmadı.. Çünkü Göksun Ak Partide kalmıştı..

Son çare : Yeniden Refah Partisiden aday oldu.. ilk seçim çalışmasına başladığında yüzde 77 oyu vardı..

Son hesapta yüzde 52 ile seçimi kazandı.. Ak Parti adayı olsa yüzde 85 oy alırdı ki ..bugünkü rakamlar onu gösteriyor..

MHP Çağlayancerit , Ekinözü ve Nurhak adayı yanlıştı.. MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz ile de ve MHP içindeki dostlarla ben bunu çok konuştum..

Ekinözü, Çağlayancerit ve Nurhak da Ak Partili seçmen çok fazla , buralarda Ak Parti kökenli belediye başkan adayları ve Meclis üyeleri ile seçime girilmesi gerekti.

Çağlayancerit de Üzeyir Kızılseki, Ekinözü de Bünyamin Şakalar aday gösterilse bu ilçeler kazanılırdı..

Dulkadiroğlu ilçesi adayı : Osman Okumuş veya Ahmet Bülbül olması gerekirdi.. Kırmızı çizgiyi aşamadığımız için gitti.

Boş Beleş adamlar “ diye bir yazım var onu da okuyun.. Bugün Kahramanmaraş yazık oldu.. 5 yılımız daha heba olduğunu göreceksiniz..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek çıtası çok yüksek, yerini doldurmak mümkün değil..

Türkoğlu da Osman Okumuş çıtası çok yüksek yerini doldurmak mümkün değil, bu sebeple boş beleş adamlarla Allah Kahramanmaraş yardım etsin , gitti kocaman beş yılımız ama bu yılın hesabını kime soracağız ?

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, çıtası çok yüksek onun yerini doldurmak verdiği hizmeti vermek çok zor , yazık oldu şehrime yazık !

(Devamı Yarın )

NOT: Dünkü 1. bölümü okumayanlar önce onu okusun, sonra daha iyi anlaşılır..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi