ÖZTUNÇ: “ZEYTİN AĞAÇLARI KALICI, AKP GİDİCİDİR”

ÖZTUNÇ: “ZEYTİN AĞAÇLARI KALICI, AKP GİDİCİDİR”
ÖZTUNÇ: “ZEYTİN AĞAÇLARI KALICI, AKP GİDİCİDİR”İzmir Seferihisar Orhanlı’da yargı kararına rağmen JES firmasının faaliyetlerinin durdurulmamasına tepki gösteren Öztunç; “ Yargı kararını uygulamak zorunda olan kamu...

ÖZTUNÇ: “ZEYTİN AĞAÇLARI KALICI, AKP GİDİCİDİR”

İzmir Seferihisar Orhanlı’da yargı kararına rağmen JES firmasının faaliyetlerinin durdurulmamasına tepki gösteren Öztunç; “ Yargı kararını uygulamak zorunda olan kamu görevlilerine çağrıda bulunuyorum. AKP’ye güvenip görev suçu işlemeyin. O zeytin ağaçları kalıcı, AKP gidici” yorumunu yaptı.

JEOTERMAL ENERJİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU DA GİTMİŞTİ

Geçtiğimiz ay Jeotermal Enerji Santrallerinin Çevresel Etkileri isimli kitabı yayınladıklarını paylaşan Öztunç, “CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu olarak yaptığımız saha çalışmaları kapsamında Orhanlı’yı da ziyaret ettik. Kadim bir kültürü devam ettirmeye çalışan, doğa harikası bir yer. Binlerce yıldır zeytincilikle geçinen, zeytinyağı üreterek yaşayan bir köy. Binlerce yıllık Zeytin ağaçlarını kesip yerine JES kurmaya çalışıyorsanız, burada iyi niyetten söz edilemez. Kimse de bunu, enerji ihtiyacı üzerinden bize izah etmeye kalkışmasın. Komisyon olarak JES’lerin yoğun olarak kurulduğu yerleri inceledik; ovaların, tarlaların, yerleşim alanlarının ne hale geldiğini gözlerimizle gördük” dedi.

YARGI KARARINI UYGULAMAMAK SUÇTUR

Yargı kararına rağmen, JES sahibi firmanın halen çalışmalarına devam etmesini eleştiren Öztunç; “Bu bir görev suçudur. Yargı kararlarının derhal uygulanması gerekir. Valilik, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, kolluk görevlileri bu kararın uygulamakla yükümlülüler. Eğer AKP’ye güvenip, binlerce yıllık zeytin ağaçlarının kesilmesine göz yumuyorlarsa, finalde kendileri kaybeder.  Zeyin ağaçları kalıcı, AKP ise gidicidir.. O zeytin ağaçları, binlerce yıldır orada ve ne hükümdarlar gördüler, hepsi de geldi gitti” yorumunda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.