ÖZTUNÇ, FİLTRESİZ ÇALIŞTIRILAN TERMİK SANTRALLERİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

ÖZTUNÇ, FİLTRESİZ ÇALIŞTIRILAN TERMİK SANTRALLERİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR!
ÖZTUNÇ, FİLTRESİZ ÇALIŞTIRILAN TERMİK SANTRALLERİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR!CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, özellikle filtresiz çalışmalarına müsaade edildiği...

ÖZTUNÇ, FİLTRESİZ ÇALIŞTIRILAN TERMİK SANTRALLERİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, özellikle filtresiz çalışmalarına müsaade edildiği için halk sağlığını çok büyük oranda tehdit altında tutan ve kanser vakalarının artmasında büyük rol oynadığı düşünülen termik santrallerdeki ihmalkârlıkları, Meclis ve Türkiye gündeminde tutmaya devam ediyor.

Kömürlü santrallerin yol açtığı hava kirliliğine bağlı olarak artan sağlık sorunlarını ve iş bilmezlik, yetersiz denetim ve filtresiz kullanılan bacaların filtreli çalıştığına dair medya manipülasyonlarını, memleketinde bulunan Afşin Elbistan Termik Santrali özelinde tüm Türkiye’nin gündeminde tutan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, halk sağlığıyla oynayan bu santrallerin peşini bırakmıyor.

Afşin Elbistan Termik Santrali’nin yarattığı ve somut olarak gözle gözlemlenebilen kirliği daha önce defalarca kamuoyunun önüne seren CHP’li Ali Öztunç, şimdi de bir soru önergesiyle santralin halen filtresiz çalıştırıldığına dikkat çekti.

Konuyu bir kez daha Meclis’e taşıyan Ali Öztunç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yazılı olarak cevaplandırması istemiyle şu sorulara yanıt aradı;

Türkiye’de kömürle çalışan enerji santrali sayısı kaçtır?

Bakanlıktan faaliyet izni bekleyen ve proje aşamasında olan kömürle çalışan enerji santrali var mı? Var ise kaç tanedir? Bunlara izin vermeyi düşünüyor musunuz?

Afşin Elbistan Termik Santrali Filtresiz çalışmaya devam ediyor. Filtre yapımı hangi aşamadadır? Santralin filtresiz çalıştırılması nedeniyle herhangi bir cezai müeyyide uygulanmış mıdır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.