Milletvekili Öztunç: "Elinden Tuttum Getirdim"

Milletvekili Öztunç: "Elinden Tuttum Getirdim"
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç : Kaç oyun var senin birader Elinden tuttum ben getirdim çocuk gibi seni. Kusura bakmasın herkes haddini bilecek. Tamam, İyi insanız, Hoş insanız da boynumuzu kestirmeyiz. Kimse kusura bakmasın.

Milletvekili Öztunç: "Elinden Tuttum Getirdim"

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Nurhak'ta seçime giren tüm partilerin toplamında fazla oy aldıklarını belirterek, "Nurhak'ta güzel işler yapmışız ki halkımız bize tekrar bu görevi verdi. Elbistan'da, Ekinözü'nde ve Pazarcık'ta da güzel hizmetler yapacağız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl binasında yerel ve ulusal basın mensupları ile biraya gelen Milletvekili Ali Öztunç, Deva Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu'yu eleştirerek, herkesin haddini bilmesini gerektiğini söyledi.

Deva Partisi Kahramanmaraş Millvtekili İrfan Karadutlu hakkında konuşan Milletvekili Öztunç, "Nurhak'ta 3 tane aday adayı arkadaşımız vardı ve Genel Merkez İlhami Bozan kardeşimizi aday gösterdi. İrfan Karatutlu ne yaptı bizim aday göstermediğimiz aday adayı arkadaşımızın kolundan tuttu Deva Partisinden aday göstererek bize karşı çalıştı. Benim memleketim de benim köyümde beni eleştirdi. Çok ayıp etti." dedi.

"Ne oldu? Ayıp değil mi senin bu yaptığın? Vefa diye bir şey vardır" diyen Milletvekili Ali Öztunç açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Bizi aday adaylarımızdan birisi gitti DEVA'dan aday oldu. Onu da anlayışla karşıladık. Bize karşı aday çıkarttınız. Çok doğal. Kampanya süreci başladı, Bismillahirrahmanirrahim. Yahu Deva'nın vekili gidiyor Nurhak'ta bana atıyor. Köylere gidiyor Nurhak il başkanına atıyor. Yahu seni milletvekili yapan biziz. Sırtımızdan vekil oldun. Kaç oyun vardı? Senin birader.

31 Mart 2024 günü aldığın oy ortada kaç oyun var senin İrfan Karadutlu sırtımıza basarak vekil oldun !
Elinden tuttum ben getirdim çocuk gibi seni. Kusura bakmasın herkes haddini bilecek. Tamam, İyi insanız, Hoş insanız da boynumuzu kestirmeyiz. Kimse kusura bakmasın.
Elinden tuttuk getirdik vekil yaptık teşekkürün böyle mi senin ?

En son yaptığı miting, gitmiş bir de benim ilçemde, benim köyümde bana atmış, diyor ki "Ali Öztunç'u diyor milletvekili seçtiren benim diyor, sordum diyor dediler ki Ali Öztunç kaybediyordu, beni ikiye yazarak milletvekili oldu çünkü depremde Ali Öztunç gitmişti. CHP'liler gitmişti. Bir şehir biliyor gerçeği. Bana yalvardığı günler var, Adliye'de öncesinde." dedi.


"Maraş büyükşehirde alıyoruz diye geziyordun." ne oldu diyen Milletvekili Öztunç, "Şimdi kameralara bakarak söylüyorum İrfan Karatutlu. Kaç oy aldın? Büyükşehirde aldığın oy 3 bin 300, biz sadece Nruhak Belediyesi'nde almışız üç 3 bin 600 .Ne oldu? Ayıp değil mi senin bu yaptığın? Vefa diye bir şey vardır. Ve üstelik karşınıza aday çıkarttınız.

Belediye Başkanı İbrahim Bozan'da bu milletvekili olsun diye gecesini gündüzüne kattı. Vefa diye bir şey vardır. Ayıp ya, sırtımızda taşıdık. Milletvekili yaptık." ifadelerini kullandı.


İrfan Karatutlu'nun aklınca şehirde siyasi bir figür olmak istediğini de belirten, milletvekili Öztunç, "Bu ayaklarla siyaset yapılmaz Karatutlu. Çalışacaksın kardeşim, Beni taklit etme. Ediyorsa da doğru taklit et.

Öyle kafanda arka planda hesaplar yapma. Çok ayıp etti. Biz kendisine emek verdik. Milletvekili olmasını sağladık. Bu yaptığı siyasi nezakete sığmazdı. Siyasi ahlaka sığmazdı." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.