DEVA Ormanları Temizliyor !

DEVA Ormanları Temizliyor !
DEVA Ormanları Temizliyor !KAHRAMANMARAŞ/ Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı Pazar günü Ahirdağı ormanları içinde çevre temizliği yaptı.     İl Başkanı İrfan Karadutlu ve yönetimi ailecek çöp...

DEVA Ormanları Temizliyor !

KAHRAMANMARAŞ/ Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı Pazar günü Ahirdağı ormanları içinde çevre temizliği yaptı.

     İl Başkanı İrfan Karadutlu ve yönetimi ailecek çöp temizliğine katılarak orman içindeki çöpleri topladılar..

     Orman yangınlarının önüne geçmek için ormanda çöplerin olmaması önem arz ediyor. Deva Partisi Kahramanmaraş  Gençlik, Kadın ve Doğa Politikaları başkanlıklarının organizesiyle Aslanbey Parkı ormanlık alanlarında çöpleri toplama etkinliği düzenlendi. Deva Partisi ilk olarak Kahramanmaraş, Antalya ve İzmir'i pilot il seçerek temizlik etkinliği çalışmalarına bu illerden başladı.

Deva Partisi Kahramanmaraş İl ve İlçe teşkilatları da bu kapsamda "Doğada temizlik var, kaybedecek zaman yok" diyerek bu hafta sonu farkındalık oluşturmak adına cam, plastik ve metal çöpleri toplama etkinliği düzenledi. Yapılan temizlikte en çok cam şişe ve pet şişe çıktı. Son günlerde artan orman yangınlarını önleyebilmek adına  #Devadoğada ve  #kaybedecekzamanyok etiketleriyle Twitter'da hashtag açılarak tüm Türkiye'de bu farkındalığın oluşması için gündem oluşturuldu.

Bu hafta ilk olarak Aslanbey Parkı mesire alanındaki Ormanı temizleyerek işe başlayan Deva partililer daha sonraki haftalarda bu tür etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili bilgi veren Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Uz.Dr.İrfan Karatutlu: "Özellikle piknikçilerden kaynaklı olarak çöp yığınları oluşuyor. İnsanlarımızı artık bilinçlendirmemiz gerekiyor. Ülkemizdeki birçok orman yangınının sebebi özellikle cam içerikli çöpler. Bu etkinlikte esas amacımız yangına mahal verebilecek ormandaki cam şişedir, patlayıcıdır, yanıcıdır ne varsa toplamaktır. Çünkü yangınların ilk çıkış nedeni ormanlardaki özellikle camlardan kaynaklanıyor. Güneş ışığını yansıtıp mercek etkisi yaptığı için yangınlara sebep oluyor. Doğaya giden insanlara mutlaka yanınıza çöp poşeti alın diyoruz. Bu şekilde yangınları önleyebilir, doğayı, ağaçları ve ormanlarımızı koruyabiliriz. Topladığımız  onlarca poşet dolusu cam ve benzeri çöpler ormanlara verilen zararı gözler önüne sermiş oldu. Aslanbey Parkı'nda girebildiğimiz kadar, görebildiğimiz kadar yerlerin temizliği ile ilgili bir çalışma yaptık. Sağ olsun tüm teşkilatımız ve gönüllülerimiz bizlere destek verdiler. Bu ağaçların hepsi bizlerin. Dolayısıyla bu hassasiyetle bakmak lazım. Herkesin de bu hassasiyetle hareket etmesi gerekiyor. Elimizden ne geliyorsa yapmak adına buradayız. Artık her alanda olduğu gibi çevremizin de bir Deva'sı var. Bunu vatandaşlarımıza anlatmaya devam edeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.