Rektör Can Sınav Öncesi Öğrencileri Dinledi. « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Rektör Can Sınav Öncesi Öğrencileri Dinledi.

Bu haber 21 Ocak 2022 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rektör Can Sınav Öncesi Öğrencileri Dinledi.

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can,  Sınav Döneminde Öğrencilerle Bir Araya Geldi: Sınav Salonlarında ve Yolculuk Sırasında öğrencilerle sohbet etti, onların isteklerini yerinde görerek dinledi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi final sınav haftasında öğrencilerle bir araya gelerek talep, beklenti ve memnuniyetlerini dinledi.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ’de her meseleyi insan merkezli ve öğrenci odaklı bakış açısıyla ele aldıklarını belirterek, amaçlarının öğrencilere kaliteli bir eğitim-öğretim ortamı sunmak olduğunu ifade etti.

Ortaya çıkan her sorunu bu anlayışla ele aldıklarını ve çözüm için harekete geçtiklerini belirten Rektör Can, 18 Ocak 2022 Salı günü meydana gelen yoğun kar yağışı sorasında olabilecek olumsuzlukları önlemek için 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitime ara verdiklerini ve sonrasında paydaş kurumlarla işbirliği içerisinde kar yağışı nedeniyle meydana gelen problemlerini çözerek, yerleşkede ulaşımı yeniden sağladıklarını söyledi.

Öğrencilerin soğuk kış günlerinde yerleşke içerisinde güvenli ve sağlıklı bir şekilde sınav yerlerine ulaşabilmeleri için otobüs ring seferlerini başlattıklarının altını çizen Rektör Can, “Sevgili gençler bütün çabamız ve hedefimiz, sizlerin milli ve insani değerlere sahip, mesleklerinin gerektirdiği donanımlara haiz bireyler olarak yetişmenizdir. Sizlere kaliteli bir eğiti-öğretim ortamı sunarken, bireysel gelişiminize katkı sağlayacak kültür, spor ve sanat faaliyetlerini de teşvik ediyor ve destekliyoruz. Sizlerin kariyer sahibi insanlar olarak topluma hizmet etmeniz bizim en büyük gurur kaynağımız olacaktır.” dedi.

Sınavların yapıldığı birimleri de ziyaret eden Rektör Can, öğrencilerin talep ve memnuniyetlerini dinledi. Öğrencilerin ilettikleri taleplerin çözümü için üniversitenin ilgili birimlerini ivedilikle harekete geçirdiklerini dile getiren Rektör Can, “Sevgili öğrenciler sizler bize ailelerinizin emanetisiniz. Sizin burada huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim görmeniz bizim en önemli sorumluluğumuz. Üniversitemiz bütün birimleri sizlerin sorunlarına çözüm üretmek için var. Hepinize sınavlarınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Rektör Can daha sonra yerleşke içerisindeki otobüs duraklarındaki öğrencilerle de bir araya gelerek, yerleşke içi ulaşıma ilişkin genel durumu yerinde inceledi. Rektör Can, yerleşke içerisinde sefer yapan otobüslere binerek, öğrencilerin üniversiteye ilişkin görüşlerini dinledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.