“KELAMDA VE KALEMDE YUNUS OLMAK” PROJESİNİN SON ETKİNLİĞİ YAPILDI

“KELAMDA VE KALEMDE YUNUS OLMAK” PROJESİNİN SON ETKİNLİĞİ YAPILDI
“KELAMDA VE KALEMDE YUNUS OLMAK” PROJESİNİN SON ETKİNLİĞİ YAPILDIKelamda ve Kalemde Yunus Olmak projesi kapsamındaki son etkinlik, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Poyraz’ın konuşmacı...

“KELAMDA VE KALEMDE YUNUS OLMAK” PROJESİNİN SON ETKİNLİĞİ YAPILDI

Kelamda ve Kalemde Yunus Olmak projesi kapsamındaki son etkinlik, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Poyraz’ın konuşmacı olduğu “Yunus Emre’nin Anadolu’da Yaktığı Meşale” konulu seminer oldu.

Cumhurbaşkanlığımızca 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmesi ile Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya konulan “Kelamda ve Kalemde Yunus Olmak” projemiz kapsamında yıl boyu yapılan etkinliklerin sonuncusu,  Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan Türkçe ve Edebiyat Öğretmenleri ile okul yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen seminer oldu.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, 2021 yılının UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığımız da 2021 yılının ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’  olarak kutlanmasına karar vermiştir. İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE ekibimiz de bu kapsamda geliştirdiği proje ile Yunus Emre’nin ve eserlerinin ilimizdeki okullarımızda tanıtılmasını sağlamaya çalıştı” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, son olarak şunları kaydetti: “Yunus Emre, inanç altyapımızı, inanç dünyamızı güzel Türkçesi ile şiirlerine yansıtmıştır. Yunus Emre, kültür mirasımızın en değerli insanlarından birisidir. Yunus Emre’yi anlatabilmek çok önemli bir gayret gerektirdi. Bundan dolayı bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese ve tüm katılımcılara arkadaşlar teşekkür ederiz.”

Sonrasında KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Poyraz, seminer sunumuna başladı. Sunumun ardından İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.