AA Genel Müdürü’ne KGK ziyareti

AA Genel Müdürü’ne KGK ziyareti
AA Genel Müdürü’ne KGK ziyaretiKüresel Gazeteciler Konseyi (KGK) adına Genel Başkan Mehmet Ali Dim, Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik ve yönetim kurulu üyesi Sertaç Virancık’tan oluşan heyet, Anadolu Ajansı (AA) Genel...

AA Genel Müdürü’ne KGK ziyareti

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) adına Genel Başkan Mehmet Ali Dim, Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik ve yönetim kurulu üyesi Sertaç Virancık’tan oluşan heyet, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Serdar Karagöz’ü makamında ziyaret etti.

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’e yükselen kur maliyetleri nedeniyle özellikle yazılı basının zor günler geçirdiğini, uydudan yayın yapan 40 yerel TV kanalının dövize endeksli artan TÜRKSAT uydu bedelleriyle ilgili sıkıntıların her geçen gün arttığını söyledi. Dim ayrıca, KGK’nin basın sektörü adına yaptığı etkinlikler ve Türkiye’nin uluslararası ilişkilerdeki misyonuna yönelik yaptığı katkılar hakkında da Anadolu Ajansı Genel Müdürü Serdar Karagöz’ü bilgilendirdi.

Karagöz, konseyin faaliyetlerini ilgiyle izlediklerini, Türkiye, Orta Asya, Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu başta olmak üzere tüm ülkelerde gazetecilerin mesleki, sosyal ve kültürel değerlerini arttırıcı, kaynaşma ve dayanışmayı geliştirici etkinliklerini yakından takip ettiklerini söyledi. Genel müdür Karagöz, görüşmede kamu diplomasisine katkıda bulunan konseyin destekçisi olduklarını da sözlerine ekledi. AA ve KGK işbirliğiyle ülkemizin kamu diplomasisine katkı anlamında uluslararası alanda daha fazla ne gibi faaliyetler yapılabileceği de ziyaretin bir diğer konusu oldu.

Ziyaretin ardından Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Genel Müdür Karagöz’e, 6 ayda bir hem İngilizce hem de Türkçe yayınlanan Küresel Medya dergisinin son sayısını takdim ederken, Karagöz de Dim’e AA’nın Karabağ Zaferi isimli özel basım kitabını hediye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.