CLARİON HOTEL, 400 KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkoğlu ‘lu Gençler TEKNOFEST Sevdi

3. SAYFA, BELEDİYE, TEKNOLOJİ

CLARİON HOTEL, 400 KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI

Bu haber 03 Eylül 2021 - 16:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CLARİON HOTEL,  400 KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI

CLARİON HOTEL, 400 KİŞİLİK AŞURE DAĞITTI

11 Şubat 2016  yılında  Kahramanmaraş’ın ilk ve tek 5 yıldızlı Hoteli olarak hizmet vermeye çalışan  Clarion  Hotel, Hacı Mehmet Kirişçi Camisinde  Cuma Namazı çıkışında 400 kişilik aşure aşue ikramında bulundu.

Clarion Hotel Sahibi Ramazan Tekinşen, yaptığı açıklamada şunları  belirtti; “Muharrem ayı, savaşmanın haram kabul edildiği dört aydan biridir. Allah Resûlü (s.a.s.) de bizlere şöyle nasihatte bulunmaktadır. “Birbirinizin eksiğini bulmaya çalışmayın, birbirinizin özel ve mahrem hayatını araştırmayın, birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırtınızı dönmeyin, birbirinize kin ve nefret beslemeyin. Ey Allah’ın kulları! Kardeşler olun buyuruyor.  Ramazan ayından sonra en kıymetli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Bizler kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz.

Bizde Clarion Hotel olarak bu gün burada Hacı Mehmet Kirişçi Camisi önünde Cuma Namazı çıkışında aşure dağıtalım istedik. İçerisinde 41 çeşit olan malzemeyle hazırlanan 400 kişilik  aşuremizi hazırladık ve  Cuma namazı  çıkışında hazırladığımız bu aşureyi kardeşlerimize dağıttık.  Burada şu güzel kardeşliğimize bir bakın. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Çok güzel bir an. İnşallah bunu her yıl yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Cuma Namazı çıkışında yapılan duanın ardından hazırlanan aşure camiden çıkan vatandaşlara ve mahalle halkına dağıtıldı. Dağıtılan aşure ikramına halk yoğun ilgi gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.