YENİ GÜZEL ADAMLARIN AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİNİ TAMAMLADI

YENİ GÜZEL ADAMLARIN AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİNİ TAMAMLADI
YENİ GÜZEL ADAMLARIN AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİNİ TAMAMLADIKahramanmaraş Akademi’nin yaz dönemi kapanış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “Bu eğitimler Edebiyatın Başkenti iddiamızın ve şehrin...

YENİ GÜZEL ADAMLARIN AKADEMİSİ YAZ DÖNEMİNİ TAMAMLADI

Kahramanmaraş Akademi’nin yaz dönemi kapanış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “Bu eğitimler Edebiyatın Başkenti iddiamızın ve şehrin kadim ruhunu, geleneğini koruma gayretimizin nihai bir ürünü. Katkı veren hocalarımıza ve bunu önemseyip katılan hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kahramanmaraş Akademi” yaz dönemini tamamladı. Toplamda 9 farklı atölyede 500’e yakın öğrenciyle yaz dönemini tamamlayan kursiyerler ve eğitmenlerle kapanış programı da gerçekleştirildi. Düzenlenen kapanış etkinliğinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “Kahramanmaraş Akademi’mizin kuruluşundan bugüne kadar katkı veren hocalarımıza ve bunu önemseyip katılan hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Şehrimiz birçok şeyin başkenti, ama aynı zamanda bir kültür şehri. Bu kadim topraklar 10 bin yıllık tarihi olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan yerler. Kahramanmaraş’ımız Türk edebiyatı tarihinde yazarlar, şairler ve fikir insanları çıkarmış bir şehir. Bu değerlerimizi geliştirmek ve yaşatmak istiyoruz. Kültürü, tarihi, edebiyatı, müziği olmayan şehirler eksik kalır. Biz şehirleri inşa ediyoruz, şehirlerimiz de bizi inşa ediyor, bizi şekillendiriyor. Bizler şehirde sorumluluk alan kişiler olarak köprü yapıyoruz, yol yapıyoruz, kavşak yapıyoruz. Bunlar zaten olması gereken şeyler. Önemli olan bir şehre ruh vermek. İşte Kahramanmaraş Akademi bu gayretimizin nihai ürünü” ifadelerini kullandı.

AKADEMİ BAŞKAN GÜNGÖR’ÜN VİZYONU

Düzenlenen kapanış programında konuşan KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Doğan ise; “Ben İstanbul Üniversitesi’nde okurken Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Kahramanmaraş Akademi’ye benzer bir eğitim platformu kurulmuştu. Türkiye’nin en büyük aydınlarından rahmetli Cemil Meriç’in kızı Ümit Meriç akademiyle ilgili takdirlerini ifade etmişti. Görüyorum ki üç dönemdir faaliyet gösteren Kahramanmaraş Akademi’miz aynı vizyonun bir sonucu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığımızın büyük gayretleriyle oluşturulan bu eğitim platformunun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.