Başkan Gürbüz, “Otogar, köy garajına dönüştürülecek”

Başkan Gürbüz, “Otogar, köy garajına dönüştürülecek”
Başkan Gürbüz, “Otogar, köy garajına dönüştürülecek”Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, şehirlerarası otobüs terminalinin başka bir alana taşınarak, mevcut binanın şehir trafiğinin hafifletilmesi için köy garajlarına...

Başkan Gürbüz, “Otogar, köy garajına dönüştürülecek”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, şehirlerarası otobüs terminalinin başka bir alana taşınarak, mevcut binanın şehir trafiğinin hafifletilmesi için köy garajlarına dönüştürüleceğini söyledi. Terminaldeki otobüs firmalarının da olumlu yanıt verdiğini belirten Gürbüz, firmaların yılsonunda kendi terminal binalarında hizmet vereceklerini söyledi.

Elbistan şehirlerarası otobüs terminali başka bir alana taşınarak boşaltılan bina köy garajlarına dönüştürülecek.

Şehrin değişik noktalarındaki köy garajlarının ve otogarın kent trafiğini olumsuz etkilediğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, terminaldeki firmalara çağrı yaparak kendi terminal binasını yapmalarını istedi. Firmaların olumlu yanıt vermesiyle başlatılan çalışmalar doğrultusunda, otogar başka bir bölgeye taşınacak, bina ise kent trafiğinin hafifletilmesi için köy garajlarına dönüştürülecek.

Firmalar kendi terminal binalarını yapacak

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, terminaldeki işletmelerin çağrıya olumlu yanıt vererek, kendi terminal binalarının yapımı için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Köy garajlarının otogar alanına taşınmasıyla kent trafiğindeki yoğunluğun ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini belirten Gürbüz: “Elbistan terminalimizi inşallah yeniliyoruz. Burada faaliyette bulunan firmalarımız ile bir görüşme gerçekleştirdim. Firmalardan daha nitelikli, hizmet konforu yüksek olan bir terminal binasına taşınmalarıyla ilgili çağrıda bulunmuştum ve bunu yeniledim.

Tüm firmalar işletmelerini açabilir

Firmalar da bu çağrımıza kulak vererek, özellikle Elbistan’ın çevre yolu bağlantısını kullanarak otobüsleri şehir merkezi içerisine sokmadan hareket edecekleri bir terminal arayış içerisine girdiler. Şehrimizde rekabet gücü yüksek ulusal firmalarında hizmet vermesi gerektiğine inanıyorum. Elbistan’da hizmet üretmek isteyen bütün firmalar Elbistan’da işletmelerini açabilirler.

Mevcut otogarın durumu

Özellikle köy garajlarımızın, kırsal mahallelerimizin tüm minibüs ve otobüs niteliği taşıyan küçük araçların tamamını Elbistan terminal binasına taşımayı hedefliyoruz.

İnşallah Elbistan’da artık küçük otobüs ve minibüs garajlarını kaldırıp tüm garajlarımızı buraya taşıyacağız ve buradan şehir merkezimize ücretsiz hatlar vereceğiz.

Büyük otobüs firmalarımız da, ulusal nitelikte çalışan firmalarımızı da çevre yolu bağlantılı lokasyonlara taşıyarak artık kent trafiğini rahatlatmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yapmış olduğumuz tüm faaliyetler vatandaşlarımız konforlu ve kaliteli hizmet almasıyla ilgilidir.

2022 yılı ocak ayına kadar süre

Bu çalışmayı yaklaşık 1 yıldır yapıyoruz. Tüm ağır tonajlı araç kullanan firmalarla görüştüm ve kentin içerisinde ağır tonajlı araç istemediğimi belirttim. Çünkü şehir trafiğimizi alt üst eden bu sorunun çözülmesi gerekiyor.

2022 yılı ocak ayına kadar terminal içerisindeki tüm firmaların kendi özel yerlerine taşınması ile ilgili bir çalışma içerisindeyiz. Yer tespiti yapan firmalar onay aldıktan sonra çalışmaları bitince yeni terminal binalarına geçecekler.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.