Balık Festivali Yaptık !.. « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkoğlu ‘lu Gençler TEKNOFEST Sevdi

3. SAYFA, BELEDİYE, TEKNOLOJİ

Balık Festivali Yaptık !..

Bu haber 03 Eylül 2021 - 12:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Balık Festivali Yaptık !..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Balık Festivali’nde binlerce balık tutkunu bir araya geldi. Çeşitli etkinliklerle gerçekleşen festivalde 46 metrelik dev ızgarada pişirilen balıklar da vatandaşlara ikram edildi.

     5 bin kişinin doyasıya balık yediği festivalin devamını dileyen vatandaşlar çok güzel olduğunu söylediler..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Kahramanmaraş Balık Festivali düzenlendi. Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı organizasyonunda, Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Çam, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve İmran Kılıç, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Coşku dolu etkinlikte, yerel halk oyunları ve geleneksel okçuluk gösterisi de gerçekleştirilirken, miniklere ise süs balıkları hediye edildi.

Potansiyeli Büyütmeyi Hedefliyoruz

Programın açılış konuşmasını yapan Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı, “Balık üretimi yapan onlarca esnafımız, hem ülkemizde hem de dünyada önemli bir talebe cevap veriyor. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın destekleriyle şehrimizdeki üretim hacmini inşallah daha da artırmış olacağız” cümlelerini kullandı. Ardından sahneye çıkan İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, Kahramanmaraş’ın balıkçılık sektöründe önemli bir konumda olduğunu, verilen desteklerle de üretim hacminin daha da artacağına inandığını belirtti.

Balıkçılık Sektöründe de Öncüyüz

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Çam ise gerçekleştirilen etkinliğin esnaf adına önemli geri dönüşler sağlayacağına inandıklarını belirterek, “Şehrimiz birçok sektörde öncü. Sahip olduğumuz coğrafya ve su kaynaklarıyla da Balıkçılık sektörünün de lokomotif şehriyiz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlik inşallah sahip olduğumuz bu potansiyele daha da dikkat çekecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak bu etkinliğe katkı sağlayan tüm kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Balık Festivalimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Ardından Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Çam’a plaket takdim etti.

Tüketimi Teşvik Ediliyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise konuşmasında, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ev sahipliğinde güzel bir organizasyonda bir aradayız. Balık Festivali’ni özellikle şehrin tanıtımı açısından da kıymetli buluyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizde balık tüketiminin farkındalığı bu tip etkinliklerle oluşuyor. Kahramanmaraş’ta da tıpkı ülkemizde olduğu gibi tüketim ortalaması, dünya ortalamasının biraz altında. İnşallah bu ortalamayı yükseltmemiz vatandaşlarımızın sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir” diye konuştu. Programın devamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, etkinliğe katkı sağlayan ilçe belediye başkanlarına plaket takdim etti. Programın devamında Maraş Ok Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen ok atışları ilgiyle izlendi. Heyet daha sonra alandaki balıkçı stantlarını ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgiler aldı. Kahramanmaraş Balık Festivali kapsamında 46 metrelik ızgarada pişirilen balıklar vatandaşlara ikram edildi. Aynı zamanda çocuklara da günün anısına süs balıkları dağıtıldı.

Kahramanmaraş Balıkçılar Dernek Başkanı İbrahim Sarı ilk festivali yapma heyecanını yaşadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.