ÇAĞLAYANCERİT KAYAMAKAMI ÖZGÜR İŞÇİMEN NURHAK KAYAMAKMLIĞI’NA ATANDI

ÇAĞLAYANCERİT KAYAMAKAMI ÖZGÜR İŞÇİMEN NURHAK KAYAMAKMLIĞI’NA ATANDI
ÇAĞLAYANCERİT KAYAMAKAMI ÖZGÜR İŞÇİMEN NURHAK KAYAMAKMLIĞI’NA ATANDIKahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesi Kaymakamı Özgür İşçimen Nurhak Kaymakamlığı’na atandı. Kaymakam Özgür İşçimen  bu atama sonrası...

ÇAĞLAYANCERİT KAYAMAKAMI ÖZGÜR İŞÇİMEN NURHAK KAYAMAKMLIĞI’NA ATANDI

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesi Kaymakamı Özgür İşçimen Nurhak Kaymakamlığı’na atandı. Kaymakam Özgür İşçimen  bu atama sonrası bir veda mesajı yayınladı.

İşçimen mesajında şunları belirtti; “ Yedi aydır hizmet etmekten ve görev yapmaktan onur duyduğum kadim toprakların merkezi, cevizin diyarı Çağlayancerit’ten bugün itibarıyla, sizlere en yakın yer olan Kahramanmaraş’ımızın Nurhak ilçesi Kaymakamlığına atanmam nedeniyle ayrılıyorum.

        Meslek hayatımda ilk kez görev yaptığım Çağlayancerit, benim için müstesna bir yer olmuştur. Görev yaptığım süre içerisinde, bundan önce görev yaptığım kurumlarda olduğu gibi Devletimin bana verdiği görev ve sorumluluğu ve yasalara ve mevzuatlara uygun olarak halkımızın ortak beklentileri ve yararı doğrultusunda kullandım. Başta güvenlik, eğitim, tarım, sağlık, kültür, spor ve sosyal hizmetler olmak üzere pek çok alanda çalışma ve faaliyetler içerisinde bulundum. Şüphesiz yapamadıklarımız da olmuştur. Ancak şunun altını özellikle çizmek isterim ki başta Çağlayancerit Belediyemiz olmak üzere tüm kamu kurumlarımız, siyasi partilerimiz, S.T.K’lar ve ilçemizin bütün bileşenleri ve aktörleri ile kurduğumuz olumlu iletişim ve diyalog, Devletimizin çok önemli sosyal hizmet alanındaki yatırımlarının ilçemize gelmesine ve halkımızın hizmetine sunulmasına vesile olmuştur. Bu uyum ve ahenk aynı zamanda Çağlayanceritli hemşerilerimizden aldığımız güç ve enerji, yine Çağlayancerit’imizin refah ve mutluluğuna kullanılmış ve bizlere çok büyük motivasyon kaynağı olmuştur.

        Mesai mefhumu gözetmeksizin bütün bilgi, birikimimi ve enerjimi önce Devletimizin, özelde ise Çağlayancerit halkımızın fayda ve beklentileri için harcamaya gayret gösterdim. Şüphesiz takdir Yüce Devletimizin ve nihayetinde Çağlayanceritli hemşerilerimizindir.

        Görevim esnasında hep insanı yaşat ki Devlet yaşasın anlayışı ile hareket ettim. Daima milleti ön plana çıkardım, insani değerlere önem verdim. İnsanı merkeze koyan bir yönetim anlayışı içerisinde oldum. “Millet olmazsa Devlet olmaz, Devlet milleti için vardır” düsturuyla çalıştım. Devletimizin olmazsa olmaz değer ve ilkeleri çerçevesinde iki günü bir olan ziyandadır inancıyla hizmet ettim. Atılan her bir adıma karşılık vermeye, uzatılan her eli tutmaya çalıştım. Devletimizin engin şefkatini göstermeye gayret sarf ettim. Yetimi, öksüzü, fakiri, garibanı hep korudum kollamaya çalıştım. Kırıcı, ayrımcı olmamaya, aksine birleştirici ve bütünleştirici olmaya büyük özen ve gayret gösterdim. Bunun da hep faydasını gördüm. Asla suiistimal edilmedim.

        Karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde hareket ederek tüm vatandaşlarımıza Devletin kapısını sonuna kadar açık tuttum. Makamların gelip geçici olduğunu, makamları değerli kılanın o makamı işgal edenin kendi kişilikleri ile ilintili olduğu bilinci ve Şerefü‘l-Mekân bi‘l-Mekîn düsturuyla hareket ettim. Devletimizin bana tevdi ettiği o makama hep layık olmaya çalıştım. Hiç kimseyi üzmemeye, kırmamaya özen göstererek, önemli olanın vatandaşımızın duası ve hizmet ettiğimiz yerde hoş bir seda bırakmak olduğu bilinciyle kamu görevimi yerine getirdim. Dolayısıyla asla kişisel beklenti ve gaye içerisinde olmadım.

        Çağlayancerit’in derdiyle dertlendim. Sorunları ile hemhal oldum. Sizden biri olarak hep aranızda oldum. Elbette kusurlarımız, yanlışlarımız, eksikliklerimiz ve hatalarımız da olmuştur. Şüphesiz hepimiz beşeriz. Hatasız ancak ve yalnız Yüce Yaradandır. Ama bilinmesini isterim ki bu hatalarımızın hiçbirinde kasıt ve art niyet söz konusu olamaz. İçimiz neyse dışımız da hep öyle olmuştur. Benim hayat felsefem ve doğrularım, Allah Korkusu üzerine kurulmuş ve tamamen görevimde önce Allah’ın rızasını kazanmak ve sonra da Devletimizin gelişmesi ve kalkınması için ülke menfaatleri doğrultusunda Vatandaş memnuniyeti ve nihayetinde duası üzerine oturtulmuştur. Bundan da hiç ödün vermedim.

 Bu ilke ve amaçlar doğrultusunda Çağlayancerit’te görev yaptığım süre içerisinde ilçemizin aldığı yatırım ve hizmetlerde bana desteklerini esirgemeyen ve en büyük katkı sahibi olan bilgi ve tecrübelerinden ilham aldığım Kahramanmaraş Valimiz Sayın Ömer Faruk COŞKUN’a, Kıymetli Milletvekillerimiz ile İlimiz bürokratlarına, kişiliği, karakteri ve herkesi kucaklayan tavrıyla insanların gönlünde yer edinmiş her zaman desteğini yanında gördüğüm Belediye Başkanımız Sayın Hanifi SARIALTUN’a, yakın temas içerisinde olduğum, Siyasi Parti İlçe Başkanlarımıza ve mensuplarına, Başta Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü ve Personeli olmak üzere tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yönetici ve çalışanlarına, sevgili muhtarlarımıza, gazilerimize, S.T.K. temsilcilerimize, nihayetinde hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum değerli Çağlayancerit halkına teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ederim.

Haklarınızı helal ediniz, bizler için dualarınızı ihmal etmeyiniz. Her bir Çağlayancerit’li hemşerilerime ve kuruma veda ziyareti yapmak istememe rağmen maalesef zaman darlığından bunu gerçekleştiremedim, onlardan af diliyorum. Ancak bilinmelidir ki hepinizin gönlümde ayrı bir yeri vardır. Nurhak öncelikli olmak üzere gittiğim her yerde kapım sizlere açık olacaktır. Gösterdiğiniz samimi, içten sevgi, saygı ve misafirperverliğinize teşekkür ederim. Benim sizlerde sanmıyorum ama bir hakkım varsa da helal olsun. Devletimizin Yüce Bayrağını yeni gelecek meslektaşıma devrediyor, kendisine üstün başarılar diliyorum.

Çağlayancerit ikinci evim ve ikinci memleketim olmuştur. Çok güzel ve özel hatıralarla ayrılıyorum. Ancak bu ayrılık görev icabı olacak, ruhen ve kalben birlikteliğimiz, kadim dostluğumuz ilelebet devam edecektir.

Hepinizi Rabbime emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selam, sevgi, saygı ve muhabbetle… Allaha ısmarladık” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.