21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü     Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak...

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü

     Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

     Sosyal Medya ve İnternet ortamında bilgi kirliliğini havada uçuştuğu bugün yazılı basın önemi bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

     Küresel Gazeteciler Konseyi Meclis üyesi ve Kahramanmaraş il temsilcisi olarak: Aramızdan ayrılan , Osman Sayın, Şeref Turhan, Ali Saimemirmahmutoğlu, Nadire Torun, Ahmet Yaşar Başer, Aladdin Başlayıcı, Lütfi Yıkan, Mehmet Dobaoğlu ve diğer meslektaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum..

      Bu vesile ile bugün 21 Ekim 2021 Perşembe günü Dünya Gazeteciler Günü dolayısı ile dostlara sesleniyorum: Basın , yazılı sözlü, görsel basın Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

      Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

      Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli basın çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle bir kere daha anıyorum.

     Korona Virüs sebebi ile küçülen, bir kısmı kapanan gazetelerimizin yaşaması için dostları gazetelere abone olmaya çağırıyorum..

     Yazılı , görsel, sözlü, basın her zaman bize gerekli olduğunu söylüyorum..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.