Yavru Sazanlar Baraja Bırakıldı. « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkoğlu ‘lu Gençler TEKNOFEST Sevdi

3. SAYFA, BELEDİYE, TEKNOLOJİ

Yavru Sazanlar Baraja Bırakıldı.

Bu haber 03 Eylül 2021 - 13:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yavru Sazanlar Baraja Bırakıldı.

PAZARCIK/ Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi de bulunan Kartalkaya Baraj gölüne Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su ürünleri genel müdürlüğü tarafından gönderilen yavru sazanlar Kartalkaya Baraj Gölüne bırakıldı..

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında; Şanlıurfa İli Bozova Su Ürünleri Üretim Tesisleri’nde üretilen Sazan Balığı yavrularından, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün talebi doğrultusunda ilimize 100.000 adet yavru Sazan Balığı tahsis edilmiş olup, İlimiz genelindeki 7 adet göl ve gölete 100.000 adet yavru sazan balığı bırakılmıştır.

Bu kapsamda Pazarcık İlçesi Kartalkaya Baraj Gölü balıklandırma programı gerçekleştirilmiş olup, programa Pazarcık Kaymakamı Dr. Adil NAS, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim YILMAZCAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa BOZKURT, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İNAN, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Taşkın AYDIN, Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cemal KABASAKAL, Pazarcık Ziraat Odası Başkanı Ali ÇİFTEPALA ve Pazarcık Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ayhan DÖNÜCÜ’nün katılımlarıyla 30.000 adet yavru Sazan Balığı doğal ortamına bırakılmıştır.

Bu projede; göl, gölet, baraj gölü ve akarsu kaynaklarında balık populasyonunu arttırmak amaçlanmış olup, halkımızın sağlıklı beslenmesi için kaliteli bir hayvansal protein kaynağı olan balık tüketimine ve amatör olta balıkçılığının gelişmesine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.