YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ 30 EYLÜL’DE SONA ERİYOR « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Kahramanmaraş Kitap Fuarı Açıldı

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

BALDUK AİLESİ ÇALIŞANLARINA DESTEKTE OLMAKTA ÖNCÜ OLDU

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KAMU KURUM, KÜLTÜR SANAT

YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ 30 EYLÜL’DE SONA ERİYOR

Bu haber 24 Eylül 2021 - 16:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YAPILANDIRMA BAŞVURU SÜRESİ 30 EYLÜL’DE SONA ERİYOR

   Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Aytekin Şimşek Müğkellefler içn bir hatırlatma yaptı. Şimşek 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili başvuru süresinin son gününün 30 Eyşül olduğunu, mükelleflerin bu haktan yararlanması için mutlaka bu tarihten önce müracaatlarını yapamsı gerektiğini söyledi.

     Şimşek yaptığı açıklama şunları belirtti; “Değerli Mükelleflerimizin Dikkatine, Bilindiği üzere, 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 09 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Daha sonra, 27 Ağustos 2021 tarihli ve 31581 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 4420 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararına göre; Kanun kapsamından yararlanmak için 31 Ağustos 2021 tarihini olan başvuru süresi 30 Eylül 2021 tarihine,

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerine 30 Eylül 2021 tarihine kadar ödenmesi gereken ilk taksitlerin ödeme süresi (31.10.2021 tarihi hafta sonuna denk geldiğinden) 1 Kasım 2021 tarihine uzatılmıştır.

    Mükelleflerimiz için birçok avantaj doğuran yeni yapılandırma Kanunundan yararlanmak için bir an önce başvuruların yapılması ve imkânlar dâhilinde peşin ödemelerin seçilmesinde yarar olduğunu mükelleflerimize önemle duyururuz.

    Ayrıca, COVİD-19 pandemisi nedeniyle başvurularınızın (www.gib.gov.tr) adresinde yer alan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapılması ve ödemelerde de kredi kartı veya banka kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi hususunu tekrar hatırlatmak isteriz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.