“Vatandaşa Psikososyal Destek !” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Aksu Tv Acı Günü

3. SAYFA, ASAYİŞ

Vali Coşkun :” Kar’la başarılı bir mücadele ettik,”

BELEDİYE, DÜNYA, KAMU KURUM, KÜLTÜR SANAT

“Vatandaşa Psikososyal Destek !”

Bu haber 29 Temmuz 2021 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Merkezi 50 bin kişiye hizmet verdi.

“Vatandaşa Psikososyal Destek !”

“Vatandaşa Psikososyal Destek !”

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan ücretsiz psikososyal danışmanlık ve eğitimlerle pandemi süresince yaklaşık 50 bin vatandaşa hizmet sağlandı.

    Pandemi sürecinde işini kaybeden, aile düzeni bozulan vatandaşımıza piskososyal destek hizmetleri aksamadan devam ediyor..

    Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla vatandaşa destek sağlamayı sürdürüyor.

     Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle oluşan kısıtlılıkların psikolojik etkileri ücretsiz psikososyal desteklerle hafifletildi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan “Aile Danışma Merkezleri” uzman psikolog ve sosyologları pandemi süresince yaklaşık 50 bin vatandaşa hizmet sağladı.

     Tam kapanma dönemlerinde de sağlanan hizmetler online ya da telefonla gerçekleştirilirken, kısıtlılıkların kaldırılmasıyla birlikte yüz yüze seanslar da yeniden başlatıldı. Bahçelievler ve Karaziyaret mahallelerinde bulunan Aile Danışma Merkezleri’nin yanı sıra tarihi Deligönüller Konağı’nda da gerçekleştirilen psikososyal destek seanslarında, çift terapisi, eğitim koçluğu, çocuk ve aile danışmanlık hizmeti sağlanıyor.

      Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada: “Destek almak isteyen vatandaşlarımız, Bahçelievler Aile Danışma Merkezi 0344 2235078, Karaziyaret Aile Danışma Merkezi 0344 2512176 ve Deligönüller Konağı Aile Danışma Merkezine 0344 2214686 telefonlarından ulaşarak randevu alabilirler” ifadeleri kullanıldı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.