Vali’den gazetecilere ‘Basın Evi’ müjdesi  « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Vali’den gazetecilere ‘Basın Evi’ müjdesi 

Bu haber 23 Kasım 2020 - 10:18 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

Vali’den gazetecilere ‘Basın Evi’ müjdesi

Batman Basın Konseyinin düzenlediği ‘yılın başarılı gazetecileri’ ödül gecesinde gazetecilerin basın evi isteğine Vali Şahin’den olumlu yanıt geldi.

BAŞKAN ARSLAN “GÜÇLÜ BASINIZ AMA EVİMİZ YOK”

Ödül gecesinin açılış konuşmasında Batman Basın Konseyi Başkanı Ercan Arslan, Batman Valisi Hulusi Şahin’den basın evi isteğinde bulundu. Arslan konuşmasında şunları söyledi:  “Maalesef Batman’da bir BASIN EVİMİZ yok. Gazetecilerin zamanlarını geçirebilecekleri, haberlerini yazabilecek bir evleri yok. Sayın Valimiz, aynı zamanda Belediye Başkan Vekilimiz sayın Hulusi Şahin’den bir talebimiz olacak. Basın toplantılarının olacağı, gazeteci arkadaşlarımızın zamanlarını geçirebilecekleri konseyimizin himayesinde bir BASIN EVİ istiyoruz. Batman için güçlü bir basın diyoruz ama bir evimiz yok. Sayın Valimiz bu konularda olan duyarlılığını biliyoruz. Sayın Valimizden bir müjde bekliyoruz.”

BİNAYI YAPMAYI TAAHHÜT ETTİ…

Batman’da son derece etkili yerel basının olduğunu ifade eden Batman Valisi Hulusi Şahin, şunları söyledi: “Gazetecilik zor ve zahmetli ve çok önemli bir meslek. Halkın haber alma özgürlüğünü sağlayan ve bu anayasal hakkı gerçekleştiren bir meslek. Gazetecilik yapmak dışında başka bir niyeti olmayan herkese elimizden geldiğince destek olacağımıza şimdi tekrar bir kere daha ifade etmek istiyorum. Gelelim Basın Evi’ne. Açıkçası ben size böyle bir yer yapmayı çok isterim. Fakat Batman’da bir problem var. Bu problemi eğer hep beraber aşabilirsek kalanı kolay.  O da yer. Burada toprak, arsa inanılmaz derecede kıymetli. Yer konusunu çözebilirsek, binayı yapmayı taahhüt ediyorum. Kısa sürede eğer bu arsa sorununu çözebilirsek, ben binanın tamamını belediye olarak üstleniyorum” dedi.