Vali Özkan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü mesajı « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/vali-ozkanin-15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-mesaji/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Vali Özkan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü mesajı

Bu haber 14 Temmuz 2018 - 18:42 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Özkan; “Ülkenin birlik ve beraberliğine, milli iradesine, kasteden hain FETÖ işgal girişimine karşı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin verdiği destansı mücadelenin yıldönümündeyiz.
15 Temmuz gecesinde milli kültür ve inancımız, alçakça ve vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır. 40 yıldır ülkenin en önemli kurumlarına sızmış hainlerin saltanat meftunluğu uğruna nasıl da en acımasız birer katil olabileceğini o gece hep birlikte gördük.
Cumhurbaşkanımıza, TBMM’ye ve direk vatandaşlarımıza hain saldırıda bulunan FETÖ karşısında büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hain darbe girişimine karşı duran Aziz Milletimiz, canı pahasına inancına, ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır.
Kahramanmaraş’ımızda da Kurtuluş savaşının kıvılcımı olan Sütçü İmam Ruhu o gece yeniden canlanmıştır.
Bu cennet vatanın kahraman evlatları, bütün terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir kararlılıkla sürdürecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.