VALİ COŞKUN; “MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKAN BİR NESİL, GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

“Aşure; Birlik, Beraberliktir”

3. SAYFA, BELEDİYE, KÜLTÜR SANAT

VALİ COŞKUN; “MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKAN BİR NESİL, GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

Bu haber 18 Mayıs 2021 - 15:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VALİ COŞKUN; “MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKAN BİR NESİL, GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.  yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Coşkun; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, Kurtuluş Savaşının ilk adımı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden süreçte önemli bir dönüm noktası olmuştur.

19 Mayıs tarihinin, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edilmesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize duyulan güvenin ve onlara verilen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

İstikbale yönelik hedefleri olan, milli birlik ve beraberliğimize, milli değerlerimize sahip çıkan bir nesil, güçlü Türkiye’nin en büyük güvencesidir.

Sevgili gençler,

Vatanımızı canından üstün tutan ecdadımızın verdiği büyük mücadeleler ve fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanet edilmiştir. Bu emaneti korumak, daha ileri noktalara taşımak ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için her zamankinden daha çok çalışmalısınız.

Sizlerin tarihimizden ve değerlerimizden aldığınız güç ve ilhamla ülkemizi hep birlikte daha güzel yarınlara taşımak için gayret edeceğinize olan inancımız tamdır.

İdeallerinin peşinden kararlılıkla giden, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.