Ünal; “Makro Ekonomik verilerde bir sıkıntı yok” « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/unal-makro-ekonomik-verilerde-bir-sikinti-yok/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Ünal; “Makro Ekonomik verilerde bir sıkıntı yok”

Bu haber 19 Haziran 2018 - 15:03 'de eklendi ve 609 kez görüntülendi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ta Gerçekleştirilen “YEREL MEDYA BULUŞMALARI” toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal; “Makro Ekonomik verilerde bir sıkıntı yok. Şu anda ekonomi psikolojisi baskısı var. Önümüzdeki 10 yılda Dünya’da belirleyici olacak olan ekonomi değil psikolojidir” dedi.

Yerel Medya sorunlarının gündeme getirildiği toplantıya Ak Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Basın Yayın Enformasyon Gaziantep İl Müdürü Ertan Koska katıldı.

Ünal; “BİZ 16 YILDIR SİSTEMİN GÜCÜYLE DEĞİL SİYASETİN GÜCÜYLE İKTİDARA DEVAM ETTİK”

Bölge illerinden gelen yaklaşık 90 gazeteci ile bir araya gelen ve gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ünal şöyle konuştu; “Biz 16 yıldır sistemin gücüyle değil siyasetin gücüyle iktidara devam ettik. Yeni dönemde 2018 Model pırıl pırıl direksiyonda milletin seçtiğinin oturacağı, paralel fren sisteminin olmadığı bir araçla yola çıkacağız.  Milletimiz bize 16 yıldır güveniyor. Bundan sonrada güvenmeye devam edecek. Biz 2002’de, 2007’de ve sonraki seçimlerde milletimize seçim beyannamemizde ne söz vermişsek onu gerçekleştirdik. Sözümüzü tuttuk. Milletimiz bize bu yüzden 16 yıldır güveniyor. Biz bazı alanlarda istediğimiz sonucu alamadık. Ulaşımda çok iyi sonuçlar aldık. Sadece Kahramanmaraş’ta 66 kilometrelik Kahramanmaraş-Göksun Karayolunda 14 adet tünel ve 6 adet viyadük çalışmamız var. 2 Milyar Tl lik bir harcama yaptık. 17 yıl önce Devletin bütçesinin % 44’i faize gidiyordu. Biz bunu % 9’a indirdik. Biz iktidara gelmeden toplanan her 100 Lira verginin % 86’sı faize gidiyordu. Biz bu kadar yolları, barajları, havalimanlarını, Hastaneleri, Köprüleri faize gitmeyen paralarla yaptık. Yeni dönemde üst yapıya öneem vereceğiz. Dünya’nın en iyi eğitim alt yapısına sahibiz. Şehirlerimize gelince, Şehirlerimiz, kültür, sanat üretmiyor. Gittikçe taşralaşan şehirlerimizi yeniden kültür ve sanat üreten şehirler haline dönüştürmemiz lazım. Önümüzdeki dönemde biz üst yapıyı ve değerleri konuşacağız. İnsanı konuşacağız” dedi

ÜNAL; “CUMHUR İTTİFAKI BİR MASADA ALINAN KARAR DEĞİL”

Ünal; “Cumhur ittifakı nasıl oluştu. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, ve yeni kapı ruhu sonrasında oluşan bir ittifak. Herhangi bir anlaşma ve söz verme ittifakı değildir. Bir masa başında anlaşma ile inşa edilmedi. Milli mutabakat ve Milli Değerlerle, 2 siyasi partinin uzlaştığı, Milletin bekası, bağımsızlığı, vatanımızın vatan olması için oluşan, Tek devlet, tek bayrak, tek millet ve Tek dil için oluşan bir mutabakattır. Biz bunları yaparken, Muhalefet ne yapıyor. Bizleri hançerliyor. Terörle beslenen, Türkiye düşmanları ile yan yana geliyor ve bizi hançerlemeye çalışıyor. Düzgün bir uslupla konuşmuyorlar” dedi.

ÜNAL; “CUMHURBAŞKANIMIZA SALDIRMAKTAN BAŞKA PROJELERİ VAR MI?’
Ziyaretlerin sonunda değerlendirmelerde bulunan Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ta ne kadar huzur ve güven varsa Hakkari’de de, Şırnak’ta da, Diyarbakır ve Tunceli’de de aynı huzur ve güvenin olduğunu söyledi. Terör örgütünün belinin kırıldığını ifade eden Ünal, “Buradan ben Muharrem İnce’ye sesleniyorum. Türkiye, terörle mücadelesini demokrasisini korumak için, temel hak ve özgürlüklerini korumak için, huzuru ve güveni sağlamak için veriyor. Ve bu mücadeleyi verirken de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu mücadeleyi veren irade son derece stratejik bir şekilde ve son derce vizyoner bir şekilde bu mücadeleyi yürütüyor. Ve bunun sonucu olarak da Türkiye’miz  huzur ve güven içerisinde.

şimdi Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyleyen ve meydanlarda doldur boşalt atış serbest şeklinde konuşan Muharrem İnce’nin terörle mücadeleye, dış politikaya, Münbiç görüşmelerine, sınır güvenliğine, Suriye’deki PYD, YPG yapılanmasına ilişkin tek bir cümlesini duyduk mu? PKK terör örgütüyle, DHKP-C ile, FETÖ ile DEAŞ ile Türkiye’nin yürüttüğü ve şu anda da ciddi anlamda sonuç aldığı bir süreç var. Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyleyenler, Türkiye’yi yönetmeye aday olduğunu söyleyenlerin Cumhurbaşkanımıza saldırmaktan ve AK Parti’ye nefret kusmaktan başka bir projeleri var mı? Ben bunu merak ediyorum açıkçası” diye konuştu.