TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkoğlu ‘lu Gençler TEKNOFEST Sevdi

3. SAYFA, BELEDİYE, TEKNOLOJİ

TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ

Bu haber 23 Haziran 2021 - 17:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜRKOĞLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “TÜRKOĞLU YAZAR DÜNYA OKUR’’ PROJESİ

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projelerden birisi olan ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi ile ilçedeki öğrencilerin okuma ve yazma kültürünün geliştirmesi amaçlanıyor.

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; “ Dijital platformların arttığı günümüzde öğrencilerimizin kitaba dokunmasını, okuma alışkanlıklarını geliştirmesini ve hayal dünyalarını zenginleştirmelerini önemsiyoruz. Projemizin öğrencilerimizin düşüncelerini ifade etme becerilerine, duygu, düşünce ve gözlem yeteneklerine, Türkçeyi ve yazım kurallarını geliştirmelerine katkı sağlamasını umuyoruz” dedi.

 Aydoğan; “Eskiden mektup, tebrik kartları yazarak kendi duygularımızı ifade etme imkânlarımız olurdu. Dijital çağla birlikte bu iletişim araçlarına olan ilginin azaldığı görülmektedir. Bu dönemde yazarak bu özelliklerimizin yeniden ortaya çıkarılmasına çalışıyoruz. Testlerle dolu bir eğitim sürecinin sonunda çocuklarımızın ve gençlerimizin yazma yeteneklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yazmanın okumakla ilişkili olduğu düşünüldüğünde, çok okumak yazmayı geliştirir düşüncesiyle öğrencilerimize yeni bir anlayış kazandırmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.