Türkiye’ye Mesaj Veriliyor « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkiye’ye Mesaj Veriliyor

Bu haber 27 Ekim 2020 - 9:20 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

Bir kere daha yazmakta fayda var.. Ermeni örgütü PKK bugüne kadar ABD ve AB ülkelerinin desteği ile 1984 yılından beri Türkiye de kan döküyor..

Irak kuzeyi, Suriye de yetiştirdikleri teröristleri artık hava yolu Paramotor denilen yamaç paraşütü spor tutkunlarının kullandığı aletle Türkiye gönderiyorlar..

Azerbaycan da Türk SİHA ve İHA ‘ları destan yazmaya başlaması üzerine, Avrupa ülkeleri ve ABD Türkiye düşmanlığına yeniden başladı..

Önce ABD , Türkiye de terör saldırısı olacak diye Büyükelçiliğinde ve konsolosluklarında vize işlemini durdurdu..

Aynı yolda Fransa büyük elçisini geri çağırdı ve kapıları kapattı..

Ersin Tatar Kıbrıs Cumhurbaşkanı olması, Kapalı Maraş’ın açılması, Azerbaycan da destan yazılması ABD ve AB ülkelerinin canını sıktı..

S-400 lerin Giresun da test atışı yapılması ise üzerine tuz biber oldu, ve ABD den kınama mesajı geldi..

Rusya ile ortaklığımız var, S-500 lerin Türkiye de üretimi var. Derinkuyu Nükleer santralı yapımı var, Rus gazının Türkiye üzerinden Avrupaya gitmesi var, yani Türkiye – Suriye stratejik ortak oldu…

Bu sebeple Azerbaycan karşı çıkmıyor, sesini çıkarmıyor, Ermenilere bedava silah versede sesiz kalmayı tercih ediyor, bunun sonucu Putin: Ne yapayım o kadar silah verdim uçak verdim yenildiniz” diyecek durum oraya doğru gidiyor..

Neyse : Dün akşam İskenderun da bir canlı bomba patladı..

Türkiye geçmişte olduğu gibi : sert mesaj vermek istiyorlardı..

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “ Eski Türkiye yok, bize canlı bomba ile mesaj veremezsiniz, Türkiye dizayn edemezsiniz ,” dedi.

Bundan önce : Kur saldırısı devam ediyor ve Dolar , Euro yükselmeye TL değer kayıp etmeye devam ediyor..

Bundan önce şuna dikkat etmek gerekiyor : 28 Eylül ve 10 Ekim’de ‘paramotor’ diye tabir edilen bir uçan aletle Münbiç’ten kalkarak sınır boyundan Amanoslar’a indiklerini tespit edilen dört uzman teröristin peşine düşen güvenlik kuvvetleri 2’sini daha önce öldürdü.. son ikisi de dün akşam gebererek hak ettiğini cezayı  gördü.

Hatay – da orman yangını çıkaran, İskenderun’da canlı bomba ile eylem yapmak üzere ilçeye gelen hainler kaçamayacaklarını anlayınca üzerindeki bomba düzeneğini patlatarak köpek gibi geberdi..

İskenderun da Patlamanın meydana geldiği caddenin yakınlarında terk edilmiş bir cipi fark eden polis ekipleri, araç üzerinde parmak izi çalışması yaptı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ilçesinde meydana gelen patlama sonrası gerçekleştirilen operasyonda yaralanan güvenlik güçlerini hastanede ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki terör eylemiyle ilgili iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ve hikayesini de yazacağız diye sözlerine ekledi..

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun ilçesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği patlamaya ilişkin, “Bugün itibarıyla Amanoslar’da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır.” dedi. Nokta nokta..

Suriye den Amanoslar’lara gelen , PKK terör örgütünün yıllardır yerleştiği bir lokasyon olduğu güzergahı takip ederek, Andırın, Geben , Püren Geçiti, Ekinözü, Nurhak tarafına geçerek buralarda kanlı eylemlere imza atarlardı..

Türkiye Suriye sınırına 911 km. duvar örmesi ve güvenlik tetbirini artırması üzerine hainler havadan uçarak gelmeye başladılar..

Vali Rahmi Donğan: “19 Ekim’de de bir teröristi sağ, bir teröristi ise ölü olarak ele geçirmiştik. Sağ olarak yakalamış olduğumuz terörist, gri listede aranan firari HDP Muş Milletvekili Demir Çelik’in oğlu Yoldaş Selim Çelik tutuklanmıştır. İstihbarat birimlerimizin yapmış olduğu çalışma neticesinde, 4 kişilik bir grubun 2 parti halinde, 28 Eylül ve 10 Ekim’de ‘paramotor’ diye tabir edilen bir uçan aletle Münbiç’ten kalkarak sınır boyundan Amanoslar’a indiklerini tespit ettik. Bu tespit neticesinde, güvenlik birimlerimizin çalışması 19 Ekim’de neticesini verdi ve bir teröristi etkisiz hale getirdik, bir teröristi canlı yakaladık. Bugün geri kalan 2 teröristin yerini yine istihbarat birimlerimiz tespit etti. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı hava kuvvetleri unsurlarınca sabah saat 11.00 sularında, teröristlerin bulunduğu noktalar hava kuvvetlerimiz tarafından vuruldu.” Buradan kaçan canlı bomba ise akşam etkisiz hale getirildi..” dedi.

PKK kim, Ermeni kim, HDP kim ? ABD ve AB ülkeleri kim, bizim kim dostumuz kim düşmanımızı bunun tahlilini iyi yapınız.. bizden söylemesi

İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr