Trump sizin çocuklar başaracak ha gayret! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Trump sizin çocuklar başaracak ha gayret!

Bu haber 12 Ocak 2021 - 10:17 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

3 Kasım 2020 de yapılan ABD de ki,  seçimde Biden’in kazanmasının en büyük destekçisi Yahudilerin medyası ve Yahudi lobilerinin desteği olmuştur. Bu destek Çin’in Amerika’nın da önüne geçmesini sağlamıştır. Güçlü bir üst akıl ve Yahudi lobisi ABD den desteğini çekmişe benziyor. Trump’ ın silinmesi istendi. Böyle olunca da seçimi kaybetti. Trump seçimi kaybettiğini hâlâ kabul edemiyor. Binlerce destekçilerine yaptığı konuşmada “ seçimlerde hile var yenilgiyi kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz” gibi açıklamaları taraftarlarının kongre binasını basmalarına sebep oldu. Göreve başlamasına ramak kalan Joe Biden kameraların karşısında “demokrasiye karşı görülmemiş bir saldırı, Turump itidal çağrısı yapmalı ve kuşatmaya son verilerek kaos bitmeli” açıklamalarını yaptı. Amerika’nın bu gerginliği kolay bitmeyeceğe benziyor. Trump’a seçimle darbe vuruldu. En büyük etki de Yahudilerin elindeki, medya gücü bu güç soluksuz Trump’a saldırdı. Sonuç Biden’ in kazanmasıyla sonuçlandı. ABD de kimse demesin ki, kendini yönetiyor. Yahudi Lobileri, çok büyük güçtür. İstedikleri kişiyi iktidara taşıyor. Joe Biden de en somut misaldir.

ABD de kim gelirse gelsin. Sıkıntılı günlerden kurtulamayacaklardır. Yaptıkları zulümler, yapılan zulümlere göz yummasının elbet bir hesabı olacaktır. Allahü teâlâ  zalimi “ imhâl eder, ihmâl etmez” Hani Suriyeli bir çocuk vardı. “Ölünce Allahü teâlâya her şeyi anlatacağım” demişti. Her şeyi gören bilen Allâhü teâla elbet intikam alıcılarının en güçlüsüdür. 99 “Esma-i hüsna” sından biride Müntekim’dir yani intikam alıcı demektir.

ABD’ de çok büyük siyasi bunalım var. Bu bunalım daha da büyüyecek. Kongre binasının işgal edilmesi demokrasiden dem vuranlara ders olsun. Ayrıca bu işgal karşısında ne kadar aciz olduklarını da göstermiş oldu. Demokrasisi de böyle bir işgal karşısında hazırlıksız olmaları perişanlıklarını açığa çıkartmıştır. Bu mu dünyaya demokrasi dersi verme? Amerika Yahudi kontrolünde bir ülkedir. Trump her ne kadar Yahudilerin çocuk katili canavarlıklarını, işgalci saldırılarını,  Müslümanlara karşı yapılan zulümleri görmese de, görmek istemese de seçim yenilgisinden kendini kurtaramadı.

Joe Biden’ in ne yapacağı merak konusu, Trump ise sıkıntıda “seçimi çalıyorlar,hükümeti bizden çalıyorlar ”açıklamalarıyla,  taraftarlarının kongreyi  kimi işgal etmeleri başına dert olacak gibi gözüküyor. Yaptıkları her haksızlıkta, her zulüm ve işgalde, “bizim çocuklar başardı” gibi sevinç çığlıkları atan Amerika şimdi sizin çocuklar başaracak az kaldı. Kendi ülkesinde de yaptığı zulümleri unutmayanlar var. Bir trafik suçunda dahi, ırkçılığını en acımasızlığı ile sergileyen hiçbir işlem yapmadan öldürülen insanlar, üzerlerinde hiçbir şey olmadığı halde bize silah çekecekti diyerek öldürülenler unutulmaz. Öldürdüklerinizin rengi, ırkı farklı olabilir. Kendini demokrasinin beşiği gibi gören Amerika hiç de öyle olmadığını en belirgin bir şekilde göstermiş oldu. Yaptığı her haksızlığı, haklıymış gibi göstermeye çalışan ABD de tehlike alarmı çalmaya çoktan başladı. Bekleyip görelim.

Demem o ki Amerika’yı zor günler bekliyor.

Muhabbetlerimle…

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr