“ Süleyman Soylu Görevden Alınmalı!” « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/suleyman-soylu-gorevden-alinmali/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

“ Süleyman Soylu Görevden Alınmalı!”

Bu haber 29 Haziran 2018 - 12:29 'de eklendi ve 1.742 kez görüntülendi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gereğini yapmasını bekliyoruz !
CHP İl Başkanı Esat Şengül: “ Süleyman Soylu Görevden Alınmalı!”

BEKİR DOĞAN
KAHRAMANMARAŞ/ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’un valilere CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokolde yer vermeyin talimatına CHP ve herkesim den tepki gelmeye başladı.
CHP İl Başkanı Esat Şengül, Milletvekili Ali Öztunç ve ilçe başkanları ile birlikte CHP il binasında bir basın toplantısı düzenledi..
Esat Şengül: “ Bugünden sonra şehit cenazelerine, il başkanı ve yönetim kurulu ve ilçe başkanlarımızla birlikte katılacağız Süleyman Soylu’un gücü yetiyorrsa gelsin bizi engelesin,” dedi.
Başkan Esat Şengül: “ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.
Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.
AK Parti Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal içişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.
Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzur tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.
Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, Milletvekillerimiz, İl Başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.
Sayın Cumhurbaşkanımdan gereğini yapmasını bekliyoruz,” dedi.
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise yaptığı konuşmada: “ İç işleri bakanı Süleyman Soylu dosyası kabarık daha öncede benzeri çıkışlarla kendisine bakanlık garantilemede bulundu..
Buradan soruyorum 15 Temmuz gecesi Süleyman Soylu nerede idi..? önce bize bunu açıklasın, sonra çıkıp konuşsun, Ben Sayın Cumhurbaşkanının gereğini yapacağına inanıyorum, Sayın Süleyman Soylu bakanlık peşinde tetikçilik yaparak bakanlık kaparım hesabında ama verileceğini düşünmüyorum,” dedi.


CHP eski milletvekili Mehmet Parlakyiğit: “ Sadece CHP değil, tüm siyasi partilerden, basın’dan herkesden 81 milyondan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepki göstermesini ve hükümetinden bunu görevden almasını bekliyorum..
Bugün bizim kavgaya değil, barış dilini kullanarak uzlaşıya ihtiyacımız var birlik olmaya ihtiyacımız var böyle bir günde yapılan bu talihsiz açıklamanın bedelinin ödetilmesini arzu ediyorum..
Süleyman Soylu derhal görevden alınmalı, gereği yapılmalıdır,” dedi.
CHP’liler kırıcı siyaset yapmamak için 24 saat bekleyeceklerini ve Sayın Cumhurbaşkanının vereceği cevabı merakla beklediklerini söylediler..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , dün yaptığı talihsiz açıklama toplumun her kesminden tepki çekti.