Seraları Tekrar Ayağa Kaldıracağız « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Seraları Tekrar Ayağa Kaldıracağız

Bu haber 24 Ocak 2022 - 14:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seraları Tekrar Ayağa Kaldıracağız

TÜRKOĞLU  / Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine bağlı Kadıoğlu Çiftliği, “ Kadıoğlu Mahallesi” de bulunan Seralar kar sebebi ile çökmesi üzerine, bölgede inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ,” Yaraları saracağız” dedi.

     Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Valimiz, konuyu yakından takip ediyorlar, en kısa zamanda bu seraları yeniden yaparak ayağa kaldıracağız diyen  Başkan Hayrettin Güngör, Yoğun kar yağışı altında seralarda inceleme yaptı.

     Seralarda üretim yapan bölge çiftçileri ile sohbet eden , kar yağışının bu hafta da devam edeceği ve bu sebeple havalar açılır açılmaz çalışmaya başlayacağız diyen  Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Milletvekillerimiz ve Valiliğimizle konuyu yakından takip ediyoruz. İnşallah el birliğiyle bu seraları tekrar ayağa kaldıracağız” dedi.

    Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehirde etkili olan kar yağışları sebebiyle seraları zarar gören çiftçilerimizi  bir araya geldi.

    Zararı daha çok mevsimlik yapılan seraların gördüğünü Şehir merkezi ile Türkoğlu ve Dulkadiroğlu ilçelerinde ki Seraları yerinde görmek için , beraberinde Kahramanmaraş Kabzımallar ve Komisyoncular Odası Başkanı Halit Orhan ile incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.     Güngör, “Hemşerilerimizle, esnafımızda bir araya geldik. Seralarımızı yerinde gördük. Tabi son yılların en yoğun kar yağışı nedeniyle seralarımızda çökme olmuş. Bölgeyi yerinde inceledik. Kahramanmaraşımızda hatırı sayılır bir seracılık var. Şehrimiz için önemli bir üretim potansiyeli” diye konuştu.

Üreticimizin Yanındayız

Devletin tüm birimleriyle zarar gören seraları tekrar ayağa kaldıracaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bu yoğun kar yağışı nedeniyle üreticilerimizin kayıpları ile ilgili Tarım İl Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yapmış. Biz de mahallinde gördük. Milletvekillerimiz, Valimiz ve Tarım İl Müdürümüz ile sürekli istişare halindeyiz. İnşallah yeni sezona, buradaki ekim sürecini, seralarımızı tekrar hazırlamak istiyoruz. Elbirliğiyle tekrar bu seralarımızı ayağa kaldırmış olacağız. Esnafımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. Sera üreticileri ise Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.