ŞEHRİMİZE HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

ŞEHRİMİZE HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM

Bu haber 23 Haziran 2020 - 11:41 'de eklendi ve 1.993 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığımızın 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanan Sayın Valimiz Ömer Faruk Coşkun Kahramanmaraş Valiliği görevine başladı.

Bizlerde Kahramanmaraş Gazetesi ekibi olarak Sayın Valimize hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik.

Sayın Valimiz bizleri çok sıcak şekilde karşıladı. Hoş bir sohbetimiz oldu. Kendisi çok babacan birisi. Yıllardır Kahramanmaraş halkının özlem duyduğu bir vali. Sayın Valimizi biraz dinledik. Konuşmalarından anladığımız kadarıyla halkımızla iç içe olacak. Sayın Valimiz Kahramanmaraş’a gelir gelmez, yoğun bir gündemi oldu. Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında Kumartepe bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ömer Kahya’nın, Pazarcık İlçemizde Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Şehidimizin ailesini yalnız bırakmadı. LGS’ye giren öğrencilerimize ve babalar günü dolayısıyla babalarımıza mesajlar verdi. Öğrencilerimize başarılar diledi. Babalar gününde Şehit babalarını ziyaret etti.

Kahramanmaraş’a gelen Gençlik Ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ı ağırlayarak şehrimize yapılacak olan yatırımlarla ilgili görüştü. Yine Valilik Makamında Hayırlı olsun ziyaretleri için gelenlerle görüştü. Aral Tekstilde çıkan büyük yangınla ilgili gerekli talimatları verdi. Yangının olduğu yere giderek incelemelerde bulundu. Kısa zamanda yoğun bir gündemi oldu.

Kahramanmaraş Gazetesi olarak gittiğimiz ziyarette Sayın Valimiz önemli konulara değindi.     Kahramanmaraş’taki sivil toplum örgütleri benim için önemli. Bu şehrin dinamikleri beni için önemli.

Kahramanmaraş Kadim bir memleket. Bu şehrin büyük tarihi var. Büyük Kahramanları oldu. Ben Osmaniye’den geldim. Birbirine yakın bir il. İnşallah Allah’ım bizlere Kahramanmaraş’a hayırlı hizmetler yapmayı nasip eyler. Bu şehir çok güzel. Kültür var, tarih var, Sanayi var. Sanayisi çok iyi. İnşallah güzel hizmetlerimiz olur diyor sayın Valimiz.

Bizlerde Sayın Valimiz gelmeden önce Osmaniye’deki gazeteci arkadaşlarımıza Sayın Valimizi sormuştuk. Sayın Valimiz ile ilgili çok olumlu bilgiler verdiler. Ziyarette yaptığımız sohbet sonrası gerçekten Kahramanmaraş’a çok iyi bir valimizin geldiğini, babacan bir valimizin geldiğini, yıllardır halkın özlem duyduğu ve halkın içerisinde olacak bir valimizin geldiği kanaatindeyim.

Kahramanmaraş Valimizi tanıtacak olur isek Ömer Faruk Coşkun, 1970 yılında İstanbul’da doğdu.

1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Mülkiye Başmüfettişliği görevini sürdürmekte iken 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Osmaniye Valisi olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atandı. Valimiz Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babası.

Sayın Valimize Allah’ım Kahramanmaraş’a hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. İnşallah Sayın Valimizin döneminde güzel hizmetler olacak. Halkımızın, Sivil toplum örgütlerimizin iyi diyaloglar kuracağı bir dönem olacak diyor Sayın Valimize tekrar hoş geldiniz diyorum.

Niyazi Kara
Niyazi Karaniyazikara@kahramanmarasgazetesi.com.tr