Rektör Özgül” Ramazan Bayramı İnsanlığa hayırlar getirsin” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Rektör Özgül” Ramazan Bayramı İnsanlığa hayırlar getirsin”

Bu haber 12 Mayıs 2021 - 7:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sami Özgül

Rektör Özgül” Ramazan Bayramı İnsanlığa hayırlar getirsin”

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sami Özgül, Mübarek Ramazan Bayramının, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor; tüm İslam Âlemine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram diliyorum.” Dedi.

      Kahramanmaraş’ın ikinci devlet Üniversitesi olan , Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül : “ Toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bir Ramazan ayını daha geride bırakıp, Yüce Allah’ın tüm inananlara kutsal bir hediyesi olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hepimizin bildiği gibi bayramlar, geleceğe olan umutların tazelendiği, hüzünlerin unutulup, mutlulukların paylaşıldığı çok özel günlerdir. Fakat son 2 yıldır tüm insanlığı kuşatan Covid-19 salgını dolayısıyla, kontrollü bir yaşam sürmekte ve bu mutlu günlerimizi sevdiklerimizden ayrı olarak kutlamaktayız. İçimizi burkan bu tablonun yanı sıra son birkaç gündür Kudüs’te yaşanan insanlık dışı görüntüler ve İslam dünyasının ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar, hüznümüzü bir kat daha artırmaktadır.

     Rektör Özgül : “ Ancak, ümitlerimizin yeşerdiği, aydınlık yarınlara olan beklentilerimizin katlandığı bu bayram günlerinde, tüm güçlükleri el birliği ile atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Ümit ediyorum ki; Covid-19 önlemlerine riayet ettiğimiz takdirde, sağlık dolu günler uzakta değildir. Diğer yandan ülkemizin ve dost ve kardeş ülkelerimizin girişimleri ile İsrail’in Filistin’e yönelik mütecaviz saldırıları da en kısa sürede son bulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramımızı bir kez daha en kalbi duygularımla kutluyor; ülke, millet ve İslam Dünyası olarak saadet dolu bir bayram geçirmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. “ diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.